معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته هم اکنون در حال عبور از قله دوم کرونا در استان هستیم و عملا وارد سراشیبی این قله شده‌ایم.
کد خبر: ۸۶۸۲۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰ 28 June 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،دکتر فرید نجفی با اشاره به قرارگیری استان در قله دوم کرونا، گفت: بر اساس تحلیل و بررسی اپیدمیولوژیست‌ها در حال حاضر در حال عبور از قله دوم کرونا و قرارگیری در سراشیبی این قله هستیم.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته به نظر می‎‌رسد این سراشیبی قله کرونا تا انتهای شهریور ادامه داشته و اواخر شهریور به حداقل مواد ابتلا به کرونا در سطح استان برسیم.

نجفی تصریح کرد: این حداقل موارد ابتلا به معنای خاموشی بیماری نیست و اینطور می‌توان گفت که وضعیت این بیماری مانند سایر بیماری‌های عادی در سطح جامعه می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر انتظار ما این است با یک تاخیر یک تا دو هفته‌ای، در روزهای آتی تعداد بستری‌ها و فوتی‌های کرونا در استان روند کاهشی به خود بگیرد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از احتمال اوج گیری دوباره کرونا در مهر و اوایل آبان ماه خبر داد و اظهار کرد: هنوز با اطمینان نمی توان در این باره نظر داد، اما بر اساس پیش بینی‌های مختلف به نظر می‌رسد در مهر یا اوایل آبان ماه موج بعدی کرونا را داشته باشیم.

وی افزود: موج بعدی کرونا در پاییز همراه آنفلوآنزا خواهد بود و این امر شرایط را قدری دشوار می‌کند، البته این پیش بینی‌ها قطعیت 100 درصدی ندارد و با درصدی خطا همراه است.

نجفی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کرونا واکسن ندارد، احتمال وقوع موج بعدی در پاییز بسیار محتمل است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار