معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه از مجموع ۵۷۱ هزار خانوار جمعیت استان ۵۱۰ هزارو ۲۸ خانوار، مورد غربالگری گرفته اند تصریح کرد که تا کنون ۸۹/۲ از مردم استان کرمانشاه در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا مشارکت کرده اند.
کد خبر: ۸۳۶۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵ 06 April 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازروابط عمومی و اموربین الملل استانداری کرمانشاه؛ محمد ابراهیم الهی تبار درگزارشی از آخرین وضعیت مبتلایان کرونا در جلسه ستاد کرونای استان اظهار داشت: در کشور از مجموع 189 هزار و 790 نفر تست کرونا گرفته شده که تست 58 هزار و 226 نفر معادل 31 درصد از آنها مثبت بوده است که از این تعداد، 3 هزار و 603 نفر معادل 6/2 درصد فوت شده اند.

وی افزود: در استان کرمانشاه نیز ار مجموع 1365 تست انجام شده، 314 نفر یعنی 23 درصد آنها تست مثبت داشته اند و از این افراد مبتلای قطعی، تاکنون 35 نفر معادل 11/14 درصد فوت شده اند.

الهی تبار در ادامه تعداد کل افراد بستری شده در استان کرمانشاه را 1382 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 1216 نفر معادل 88 درصد از مبتلایان مرخص شده و بهبود یافته اند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه میانگین ورودی بیماران به بیمارستانهای استان را در روز 17 نفر اعلام کرد و گفت: در مقابل به طور متوسط روزانه 15 بیمار نیز از بیمارستانها ترخیص شده اند.

الهی تبار با اشاره به اجرای طرح فاصله گیری هوشمند از 23 فروردین در استان ها نیز افزود: ممنوعیت ترددهای بین شهری تا 31 فروردین همچنان ادامه خواهد داشت و لازم است که صدا و سیما اطلاع رسانی مناسبی برای آگاهی مردم از طرح فاصله گذاری هوشمند داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار تاکید کرد: در طرح فاصله گذاری هوشمند فعالیت اصناف و مشاغل بر اساس دسته بندی کم ریسک و پر ریسک تقسیم بندی شده و مدارس و دانشگاه ها نیز بر اساس این طرح تا پایان فروردین ماه همچنان تعطیل خواهند بود.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار