مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی گفت: باتوجه به اینکه احتمالا بیماری کرونا حداقل تا یکی دو ماه آینده فروکش نکند، بنابراین نیمسال تحصیلی دوم دانشگاه را با آموزش‌های مجازی به پایان می‌رسانیم.
کد خبر: ۸۳۶۵۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰ 06 April 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،غلامرضا سالمیان، با اشاره به تعطیلی کلاس‌های درس حضوری دانشگاه رازی از اواخر سال قبل، اظهار کرد: چند روز پس از تعطیلی فعالیت‌های آموزشی دانشگاه در پی شیوع بیماری کرونا، آموزش‌ها را به شکل مجازی با تمرکز روی آموزش‌های آفلاین شروع کردیم.

وی از تداوم این نوع آموزش‌ها در یک ماه گذشته خبر داد و تصریح کرد: باتوجه به طولانی شدن بیماری کرونا و لزوم تمرکز بیشتر روی آموزش‌های مجازی، از شنبه هفته آینده از طریق سامانه "مدیریت یادگیری الکترونیکی" (LMS) کلاس‌های درس مجازی را به شکل رسمی و متمرکز برگزار خواهیم کرد.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی در ادامه اعلام کرد: در روزهای اخیر هم دستورالعملی از سوی وزارت علوم به دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه رازی ابلاغ شده که در آن به دانشگاه‌ها اختیار داده‌اند که ادامه نمیسال تحصیلی را به شکل مجازی برگزار کنند و یا اینکه پس از پایان کرونا به شکل فشرده با تشکیل کلاس‌های حضوری برگزار شود.

وی افزود: طبق نشستی که در شورای آموزشی دانشگاه تشکیل دادیم، مقرر شد ادامه فعالیت‌های آموزشی دانشگاه تا پایان نیمسال تحصیلی به شکل مجازی باشد.

وی در ادامه به برخی از تسهیلات آموزشی ارائه شده به دانشجویان این دانشگاه هم اشاره کرد و گفت: برای آن دسته از دانشجویانی که این نوع از آموزش‌ها را نخواهند، تسهیلاتی مانند امکان حذف ترم بدون احتساب سنوات و حذف واحد درسی بدون محدودیت و جریمه در نظر گرفته شده است.

معاون آموزشی دانشگاه رازی اعلام کرد: دانشجویانی هم که در مقطع کارشناسی ارشد هستند و قصد دفاع از پایان نامه هایشان را دارند، برای آنها از ابتدای اردیبهشت بستر دفاع مجازی از پایان نامه هایشان را فراهم می‌کنیم.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار