معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه از خریداری ۲۰۰ دوربین نظارتی خبر داد و افزود: این دوربین‌ها امسال در معابر شهر کرمانشاه نصب می‌شود.
کد خبر: ۸۳۴۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰ 29 March 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،محسن ارجمندی با اشاره به وجود 42 تقاطع در سطح شهر کرمانشاه، گفت: از این تعداد، 15 تقاطع در دست هوشمند سازی است.

وی افزود: فرآیند هوشمندسازی یعنی مدیریت مرکزی و هماهنگ تمام تقاطع های شهر که این امر نیازمند وجود شبکه ارتباطی فیبرنوری و نرم افزار خاص است که در حال حاضر نرم افزار انجام این کار تهیه شده، اما هنوز زیرساخت های فعالسازی آن تکمیل نیست و بحث ارتباط فیبرنوری و سرورها نیز کامل نشده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه هوشمندسازی تقاطع ها را عامل موثری در جهت کنترل و مدیریت هرچه بیشتر و بهتر ترافیک شهری دانست و افزود: امسال در کنار بحث هوشمندسازی تقاطع ها، جهت کنترل هرچه بهتر ترافیک شهری بحث پایش تصویری شهر هم مدنظر است و در همین راستا 200 دروبین نظارتی خریداری شده که امسال در نقاط مختلف شهر نصب می‌شود.

ارجمندی تصریح کرد: هم اکنون 18 دوربین نظارتی در سطح شهر فعال است و با نصب این 200 دوربین قطعا نظارت موثری بر معابر شهری خواهیم داشت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه اعتبار نصب این 200 دوربین را حدود 12 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: نصب این دوربین‌ها نیازمند تجهیزات جانبی دیگری است که مجموعا حدود 10 تا 12 میلیارد تومان اعتبار هزینه دارد که این اعتبار تامین شده و کار نصب دوربین‌ها امسال انجام می‌شود.

ارجمندی با اشاره به وجود 10 دوربین ثبت تخلف در معابر شهر کرمانشاه خاطرنشان کرد: متاسفانه از این تعداد تنها پنج دوربین فعال هستند.

وی با بیان اینکه خرید دوربین های کنترل سرعت هم در دستور کار قرار دارد، گفت: در حال حاضر برنامه خرید 40 دوربین کنترل سرعت را در دستور کار داریم.

 
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار