استاندار کرمانشاه گفت:مبتلایانی که بدانند اگر عامدانه موجب انتقال ویروس به کسی شوند در مرگ احتمالی آن انسان دخیل هستند.
کد خبر: ۸۳۴۴۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵ 28 March 2020

به گرارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازروابط عمومی استانداری کرمانشاه هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه شنبه ۹ فروردین ماه ۹۹ در حاشیه نشست ويدئو كنفرانس تصویری دكتر روحاني رئيس جمهور محترم با استانداران سراسر كشور در قالب ستاد ملی کرونا اظهار داشت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از جمله طرح های مهم مصوب ستاد ملی کرونا است که از ساعت 24 شب جمعه به اجرا گذاشته شد. هرچند برای برآورد میزان اثرگذاری این طرح هنوز زود است ولی اکثریت بالایی از مردم از اجرای آن استقبال کردند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: این طرح دارای ضمانت های اجرایی مناسبی است که بر اساس آن متخلفین جریمه خواهند شد.

وی ادامه داد: براساس این طرح خودروهای افراد متخلف یک ماه توقیف و 500 هزار تومان هم جریمه می‌شوند و مغازه‌های متخلف هم پلمب می‌گردد. بر همین اساس روز گذشته ده‌ها خودرو و واحد صنفی متخلف با جریمه‌های سنگین روبرو شده‌اند.

نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: همچنین به منظور کنترل هرچه بیشتر ورودی‌ها و خروجی‌ها، روز گذشته 23 محور اصلی و 58 محور فرعی منتهی به شهر کرمانشاه را کاملا مسدود کرده‌ایم.

مهندس بازوند در ادامه از ارایه محدودیت های جدی برای روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین خبر داد و گفت: تمامی تفرج‌گاه‌ها و پارک‌های استان _چه در شهرها و چه در دامان طبیعت _همه بسته هستند و مردم در خانه‌ها بمانند.

وی همچنین خبر داد: دو نقاهتگاه 500 نفره و 150 نفره برای نگهداری کسانی که تست آن ها مثبت اعلام شده توسط سپاه و ارتش ایجاد شده است. فراد مبتلا اگر شرایط ماندن در خانه را ندارند حتما باید در این قرنطینه‌ها به سر ببرند و تا بهبود پیدا کنند.

مهندس بازوند در ادامه هشدار داد‌: کسانی که تست آن ها مثبت اعلام شده و عامدانه در جامعه تردد می کنند در واقع بمب های ویروسی متحرکی هستند که موجب مرگ صدها انسان می شوند.

استاندار کرمانشاه در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه حدود 80 درصد جامعه کرمانشاهی همکاری مناسبی برای کنترل این بحران دارند ولی 20 درصد همچنان بی توجه به سلامت همنوعانشان هستند.

وی اظهار داشت: خواهش می کنیم مردم این 15 روز را در خانه‌ها بمانند تا هرچه زودتر از این بحران گذر کنیم.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار