این روزها را همه باید در خانه بمانیم تا این مهمان ناخوانده بی جا و مکان شده و دست از سر ما بردارد و راهش را بگیرد و برود.
کد خبر: ۸۳۳۷۵۹
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰ 25 March 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،اما حالا که خانه مانده ایم بد نیست در کنار استفاده از فضای مجازی و... سراغی بگیریم از دوست قدیمی‌مان، از همان یار مهربان، از کتابهایمان. این روزهای خانه نشینی فرصت مناسبی است تا دوباره با کتاب آشتی کرده و کمی سرانه مطالعه مان را بالا ببریم.

اوقات فراغت اجباری که دست داده فرصتی است تا به دنیای شگفت انگیز کتابها سری بزنیم و اوقاتمان را با این دوست مهربان سرکنیم، این را مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت و افزود: در راستای تشویق مردم به امر کتاب و کتابخانی برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده که از جمله آنها پویش کرمانشاه کتاب می خواند، هر کتابدار یک کتابخوان، هر خانه یک کتابخانه و مسابقه نقاشی کرونا را شکست می دهیم و... است.

معصومه حسنی خوانسار در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: از جمله مهمترین این برنامه ها پویش «هرخانه؛ یک کتابخانه» است که افراد باید با ضبط یک ویدئوی یک دقیقه ای در کنار کتاب ها و کتابخانه خود اقدام به معرفی کلی از کتابخانه خود و کتابهای آن داشته باشند و این فیلم ضبط شده را به آدرس kermanshah_pl@ ارسال کنند.

این مسئول تصریح کرد: در این ایام همچنین مسابقه نقاشی "کرونا را شکست می دهیم" برای رده سنی چهار تا 12 سال در نظر گرفته شده که کودکان باید نقاشی خود را با موضوع کتابخوانی در تعطیلات کرونایی روی یک برگه A4 کشیده و مشخصات خود را همراه با شماره تماس گوشه آن نوشته و به آدرس iranplir در پیام رسان سروش ارسال کنند.

حسنی خوانسار تصریح کرد: در این ایام همچنین برنامه ویژه ای با عنوان پویش "هر کتابدار یک کتابخوان" ویژه کارکنان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان در نظر گرفته شده و در طرح دیگر نیز برنامه آموزشی «چگونه مرور کتاب بنویسیم» برای آنها لحاظ شده است.

وی افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و برای آرامش جو روانی مقابله با ویروس کرونا در بین افکار عمومی و آرامش خاطر خانواده ها که برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در منازل خود مانده‌اند مسابقه کتابخوانی را نیز در فضای مجازی با عنوان پویش "#کرمانشاه_کتاب_می‌خواند" راه اندازی کرده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه افزود: افراد تا 30 فروردین ماه امسال برای شرکت در این مسابقه فرصت دارند و باید برای شرکت در این طرح در یک ویدئوی یک دقیقه‌ای یک کتاب را معرفی کرده و آن را به آدرس اینستاگرام kermanshah_pl@ ارسال کنند.

حسنی خوانسار در ادامه با اشاره به تعطیلی کتابخانه های عمومی استان تا 30 فروردین ماه در راستای پیشگیری از شیوع کرونا گفت: تمام جریمه دیرکرد بازگشت کتاب طی این مدت بخشوده می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خاطرنشان کرد: هم اکنون ۷۱ هزار نفر از جمعیت استان عضو کتابخانه عمومی استان هستند که از اعضای فعال کتابخوان دعوت می کنم که در طرح ها و برنامه های این اداره کل شرکت کنند.

 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار