رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کرمانشاه گفت: برای رویداد بین المللی گردشگری روستایی کرمانشاه ۲۰۲۰ دو منطقه آهوران و گدارپیر دربخش سرفیروزآباد کرمانشاه محور گردشگری می‌شوند.
کد خبر: ۸۲۳۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵ 15 February 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازایسنا،فهمیه روشن  بااشاره به ظرفیت‌های بی نظیر گردشگری منطقه سرفیروزآباد شهرستان کرمانشاه، اظهارکرد: هرچند این منطقه یکی از مناطق محروم شهرستان کرمانشاه است، اما می‌توان جاذبه‌های گردشگری کم نظیری مانند جنگل‌های زیبای بلوط، چشمه سارها و رودخانه‌های پرآب و آثار تاریخی متعددی را در این منطقه دید.

وی تصریح کرد: متاسفانه محرومیت این منطقه باعث شده تاکنون چندان زیبایی و جاذبه‌های گردشگری آن بویژه در دو منطقه زیبای آهوران و گدارپیر دیده نشود.

رئیس میراث فرهنگی کرمانشاه اضافه کرد: باتوجه به قابلیت‌های بالای گردشگری این منطقه، برنامه ریزی شده تا برای رویداد گردشگری روستایی کرمانشاه 2020 دو محور گردشگری را در مناطق آهوران و گدارپیر با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان تعریف و راه اندازی کنیم.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم با تبدیل آهوران و گداپیر به محور گردشگری پای گردشگران را برای دیدن زیبایی‌های این مناطق به منطقه سرفیروزآباد بکشانیم، قطعا روی بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم این منطقه هم تاثیرگذار خواهد بود.

روشن در ادامه از اختصاص نزدیک به پنج میلیارد تومان کمک‌های فنی و اعتباری برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهرستان کرمانشاه خبر داد و گفت: با تخصیص این اعتبار تحولی در زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان بویژه در روستاهای هدف گردشگری ایجاد خواهد شد.

وی یادآورشد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، برای کرمانشاه 2020 حدود 21 روستای شهرستان کرمانشاه به عنوان روستای گردشگری معرفی و برای این رویداد آماده سازی می‌شوند.

بخش سرفیروزآباد با نزدیک به 230 روستا در فاصله 70 کیلومتری جنوب شهر کرمانشاه قرار دارد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار