مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه گفت: دفاع از حریم ولایت سیره حضرت زهرا (س) بود که برای این مهم از جان و مال و فرزندانشان هم می‌گذشتند.
کد خبر: ۸۱۸۵۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰ 29 January 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازمهر،حجت‌الاسلام مرتضی جلیلی اظهار داشت: یکی از دستورات دین که در قرآن نیز به آن اشاره شده است بحث تعظیم شعائر است؛ شعائر اسلامی مراسماتی است که در آن یاد خدا، یاد اهل بیت (ع) و یاد بزرگان می‌شود.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه با اشاره به اینکه این ایام، ایامی است که الگوهای رفتاری و عملی در آن به جامعه معرفی می‌شود، بیان کرد: برگزاری مراسم در جامعه سبب آشنایی بیشتر مردم با اهل بیت (ع) خواهد شد و لذا آنها را سرمشق زندگی خود قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه یکی از بهترین الگوها و سرمشق‌ها برای همه زمان‌ها و انسان‌ها حضرت زهرا (س) است، عنوان کرد: شخصیت حضرت زهرا (س) آنقدر مهم است که امام زمان (عج) می‌فرمایند حضرت زهرا (س) برای من الگوی حسنه نمونه است.

حجت‌الاسلام جلیلی با بیان اینکه هنگامی که حضرت زهرا (س) برای امام زمان الگوی حسنه است، به طور حتم برای انسان‌ها و تمام مردم الگو خواهند بود، عنوان کرد: گرامیداشت شهادت حضرت زهرا (س) به این دلیل است که یاد حضرت را گرامی و زنده نگه داریم تا سیره ایشان به الگوی عملی تبدیل شود.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین سیره‌های حضرت زهرا (س) که متأسفانه مورد غفلت قرار گرفته است سیره اجتماعی و سیره سیاسی آن حضرت است.

وی بیان کرد: تمام کارهای حضرت زهرا (س) رنگ و بوی سیاسی داشت؛ حتی گریه ایشان برای مخالفت با کسانی که حق امیرالمومنین (ع) را غصب کردند و امیرالمؤمنین را از مدیریت جامعه کنار گذاشتند.

حجت‌الاسلام جلیلی، وصیت حضرت زهرا (س) را نیز سیاسی دانست و گفت: حضرت زهرا (س) وصیت کردند که شبانه دفن شوند، شبانه غسل شوند و شبانه تشییع می‌شوند تا تاریخ بداند که پیغمبر خدا یک دختر بیشتر نداشتند و دشمنان چه دشمنی‌های با اهل بیت (س) روا داشتند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه خاطرنشان کرد: حضرت زهرا در دفاع از ولایت، اعتبار، هستی و حتی فرزندش را نیز برای حریم ولایت فدا کرد، لذ ا یادبود و دسته عزاداری برای حضرت در واقع نگه داشتن این سیره حضرت است.

وی بیان کرد: سیره حضرت زهرا (س) را باید بشناسیم و نسبت به مقام آن حضرت معرفت پیدا کنیم تا بتوانیم این سیره را در زندگی خود عملیاتی کنیم.

حجت‌الاسلام جلیلی با اشاره به اینکه ولایت امروز ولی فقیه است و کسی است که نایب امام زمان (عج) برای مدیریت جامعه در زمان غیبت است و ما برای اینکه حضرت زهرایی زندگی کنیم باید از ولایت دفاع کنیم.

 

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار