مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه ۱۶۰ هزار و ۹۳۷ نفر زیرپوشش این نهاد حمایتی هستند، گفت: سالانه این اداره‌کل حدود ۹۰۰ میلیارد ریال در قالب هزینه مستمری، معیشتی و یا مراکز نگهداری هزینه می‌کند.
کد خبر: ۸۱۶۷۳۲
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵ 23 January 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از فارس،فاطمه رضوان‌مدنی ، با بیان اینکه 160 هزار و 937 نفر زیرپوشش بهزیستی استان هستند، اظهار داشت: این تعداد از خدمات پیشگیری، توانبخشی، اجتماعی و توانمند‌سازی برخوردار هستند.

کرمانشاه بیش از 42 هزار معلول دارد

وی ادامه داد: 42 هزار و 43 نفر از این تعداد معلول(جسمی‌حرکتی، ذهنی، روانی،گفتاری، صوتی، شنوایی و بینایی) شناسایی شده که 35 هزار و 508 نفر از آن‌ها مستمری دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، تعداد مددجویان اجتماعی را 10 هزار و 444 نفر اعلام کرد و گفت: زنان سرپرست خانوار و یا بدسرپرست و همچنین کودکان بی‌سرپرست یا بدسرپرست جزء مددجویان اجتماعی هستند که 6 هزار و 517 نفر از آن‌ها مستمری‌بگیر هستند.

وی با بیان اینکه سالانه اداره‌کل بهزیستی استان حدود 900 میلیارد ریال در قالب هزینه مستمری، معیشتی و یا مراکز نگهداری هزینه می‌کند، افزود: مبلغ مستمری از 63 هزار و 500 تومان و معیشتی از 108 و 550 تومان شروع می‌شود.

رضوان‌مدنی با اشاره به پرداختی‌ها در زمینه مستمری این نهاد حمایتی، اضافه کرد: 63 هزار و 500 تومان به یک‌نفره، 72 هزار به 2 نفره، 85 هزار تومان به سه نفره، 98 هزار و 500 تومان به چهار نفره و 120 هزار تومان به پنج‌نفره و به بالا پرداخت می‌شود.

وی در خصوص پرداختی‌ها در قالب معیشتی، تصریح کرد: 108 هزار و 550 تومان به یک‌نفره، 215 هزار و 500 تومان به دو نفره و 289 هزار تومان به سه نفره و در نهایت تا 536 هزار و 500 تومان به خانواده‌های پنج نفره به بالا پرداخت می‌شود.

این مسؤول به وجود 7 هزار و 135 مددجو ناشنوا و کم‌شنوا زیرپوشش بهزیستی استان اشاره و بیان کرد: متاسفانه این نهاد حمایتی قادر به تهیه سمعک برای تمامی مددجویان نیازمند نیست، لذا براساس اولویت برای دانش‌آموزان و دانشجویان تهیه می‌کنیم که در این راستا نیاز به کمک خیران و مردم نوعدوست داریم.

وی با اشاره به فعالیت تعدادی مراکز شبانه و روزانه زیر نظر این نهاد حمایتی، اظهار داشت: مراکز شبانه از بیماران مزمن، روانی و معلولان به‌صورت شبانه‌روزی نگهداری می‌کند که سازمان بهزیستی ماهانه به تعداد مدد جویان مبلغی را واریز می‌کند، البته برخی از خانواده‌ها که تمکن مالی دارند خود نیز مبالغی را پرداخت می‌کنند.

رضوان‌مدنی ادامه داد: کارهای فرهنگی، تفریحی، توانبخشی، حرفه‌آموزی و یا خدمات فیزیوتراپی در مراکز روزانه به مددجویان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه تعدادی مددجو هم در منزل نگهداری می‌شود،گفت: هزینه‌های به خانواده یا حساب خود مددجو واریز می‌شود، هم اکنون به 289 نفر واجدشرایط حق نگهداری در منزل ماهانه 185 هزار تومان پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه به حدود 650 نفر ضایع نخاعی زیرپوشش این نهاد حمایتی اشاره کرد و افزود: 545 هزار تومان حق پرستاری به افراد ضایع نخاعی پرداخت می‌شود.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار