مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از افزایش شمار اقامتگاه‌های بومگردی استان به ۵۰ واحد خبر داد.
کد خبر: ۸۱۵۰۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵ 18 January 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از مهر، امید قادری اظهار داشت: تا کنون ۲۴ پروانه بهره برداری اقامتگاه‌های بوم گردی در سطح استان کرمانشاه صادر شده است که دارای مجوز هستند.

وی با بیان اینکه واحدهای مذکور آماده پذیرش مهمان هستند، افزود: بیش از ۱۰۰ پرونده درخواست تأسیس اقامتگاه‌های بوم گردی در سطح استان تشکیل شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بیان داشت: علاوه بر صدور ۲۴ پروانه بهره برداری از این تعداد، برای ۵۰ واحد موافقتنامه اصولی صادر شده و اکنون در مرحله تجهیز و تکمیل ساختمان‌ها هستند.

این مسئول تصریح کرد: تا پایان سال جاری ۲۰ اقامتگاه بوم گردی در سطح استان به بهره برداری می‌رسد در نتیجه شمار این واحدها به ۵۰ مورد خواهد رسید.

قادری گفت: بیشترین متقاضیان واحدهای اقامتگاه‌های بوم گردی مربوط به منطقه اورامانات به ویژه شهرستان پاوه و همچنین در دینور و صحنه است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حرکت به سمت گردشگری روستایی و اکوتوریسم هستیم، گفت: با توجه به زندگی‌های روزمره، گردشگران دیگر وارد فضای شهری نمی‌شوند بلکه به محیط‌های طبیعی تمایل دارند.

اقامتگاه‌های بوم گردی قطبی از گردشگری است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: استقبال گردشگران از اقامتگاه‌های بوم گردی به ویژه در منطقه اورامانات و در فصول بهار و تابستان، زیاد بوده زیرا این منطقه بیشتر شناخته شده است.

این مسئول افزود: در این میان برخی اقامتگاه‌های بوم گردی که حرفه‌ای عمل نکرده‌اند و تبلیغات نداشته‌اند با استقبال کمتر مسافران مواجه شدند در حالی که برای جذب توریسم شرکت در نمایشگاه‌ها و انجام تبلیغات مجازی به صورت حرفه‌ای لازم است.

قادری ادامه داد: اقامتگاه‌های بوم گردی قطبی از گردشگری است و از میان زیر شاخه‌های گردشگری، گردشگری روستایی و اکوتوریسم از همه قوی‌تر است و باید به این سمت حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد گردشگرانی که وارد استان می‌شوند به اسکان در مناطق طبیعی تمایل دارند، گفت: در صورتی که گردشگران قصد اسکان داشته باشند عمدتاً اقامتگاه‌های بوم گردی را انتخاب می‌کنند هرچند در سطح استان به ویژه منطقه اورامانات شماری خانه‌های استیجاری نیز وجود دارد که مسافران در آنجا هم اقامت می‌کنند.

 

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار