مشاور عمرانی اتاق اصناف کرمانشاه گفت: برای تسریع در ساماندهی مشاغل فنی، نیازمند تشکیل کمیته شهرک‌های صنفی در کرمانشاه هستیم.
کد خبر: ۸۱۴۲۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵ 15 January 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،فردین امیری ، با اشاره به گذشته چند سال از طرح موضوع ساماندهی مشاغل فنی کرمانشاه، اظهار کرد: از 60 اتحادیه صنفی که در کرمانشاه داریم 17 اتحادیه را برای جابجایی و ساماندهی بررسی کردیم و از این تعداد هشت اتحادیه در اولویت اصلی جابجایی هستند.

وی ادامه داد: اتحادیه‌های نمایشگاه اتومبیل سنگین و سبک، درب و پنجره سازان، آلومینیوم‌کاران، ضایعات فروشان، میدان بار، علافان و مکانیکی‌ها اتحادیه‌های اولویت دار برای جابجایی هستند.

مشاور عمرانی اتاق اصناف کرمانشاه با بیان اینکه محدوده فاصله جابجایی این اتحادیه‌ها برای هریک از آنها نیز تعریف شده است، عنوان کرد: برای مثال محل انتقال نمایشگاه‌های اتومبیل سنگین چون مشتری‌های خاص دارد می‌تواند در شهرک صنعتی خارج شهر باشد، اما برای اتومبیل‌های سبک باید محلی در اطراف شهر در نظر گرفت تا همه مردم امکان دسترسی داشته باشند.

امیری با اشاره به عدم ساماندهی این مشاغل تاکنون، اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم شهرک‌های صنفی مشاغل را در کرمانشاه راه‌اندازی و مشاغل فنی را به آنجا منتقل کنیم، نیازند کمیته تخصصی شهرک‌های صنفی هستیم و پیشنهاداتی را نیز در این زمینه ارائه داده‌ایم.

وی معتقد است، این کمیته باید با حضور دستگاه‌های مربوطه از جمله استانداری، شهرداری، اتاق اصناف، شرکت‌های خدمت رسان، راه و شهرسازی و ... تشکیل شود و ریاست آن با استانداری و دبیری آن نیز با اتاق اصناف باشد.

مشاور عمرانی اتاق اصناف کرمانشاه خاطرنشان کرد: در قالب این کمیته، اتاق اصناف پیشنهاد می‌دهد چه اصنافی مایل به جابجایی هستند و وظیفه هر بخش مشخص خواهد شد. همچنین پیگیری‌های مستمر و دقیق می‌شود نه آنکه یک زمان موضوعی درباره ساماندهی یک صنف مطرح شود و تا مدت زیادی از آن خبری نباشد و به مشکل برخورد کند.

وی گفت: در این کمیته مشخص خواهد شد زمین را باید چه بخشی تامین کند، چه بخشی ساخت و ساز انجام دهد و مابقی کارها به چه شکل انجام شود.

مشاور عمرانی اتاق اصناف کرمانشاه افزود: جلسات این کمیته باید به صورت مستمر برگزار شود تا بتوان ساماندهی مشاغل فنی کرمانشاه را یکی پس از دیگری تعیین تکلیف کرد.

امیری همچنین خواستار پای کار آمدن جدی شهرداری در این زمینه شد و اضافه کرد: بر اساس بند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها، وظیفه ساماندهی این مشاغل بر عهده شهرداری به عنوان متولی اصلی است.

 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار