ایسنا/کرمانشاه رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت: کلینیک‌های دانشگاه ماهانه هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و سالانه ۱۰۴ میلیارد تومان به افتصاد خانوارهای استان کمک می‌کنند.
کد خبر: ۸۰۵۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰ 13 December 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،دکتر محمودرضا مرادی اظهار کرد: در این کلینیک ها که با هدف ارائه خدمات با تعرفه دولتی و بهره از اساتید عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی و پزشکان شهرستانها فعالیت می‌کنند، پزشکان متخصص و فوق تخصص در رشته های مختلف پزشکی بیماران را ویزیت نموده و خدمات پاراکلینیکی گوناگون از جمله آندوسکوپی، کولونوسکوپی، سونوگرافی، ماموگرافی، رادیولوژی، فیزیوتراپی، نوار مغز، عصب وعضله و .....به مراجعان ارائه می کنند.

مرادی گفت: حدود ۴۶۰ متخصص و فوق تخصص ماهانه بیش از ۲۰۷ هزار ویزیت را برای مراجعه کنندگان در این کلینیک ها انجام می دهند و با تاخیر زیاد حق زحمت خود را دریافت می کنند که این خدمات آنان شایسته تقدیر است.

مرادی با مقایسه ارائه خدمات در بخش دولتی و خصوصی گفت: مبالغ پرداخت شده بابت ویزیت پزشکان متخصص و فوق تخصص در بخش دولتی یک هشتم بخش خصوصی است که باتوجه به انجام میانگین ۲۰۷ هزار مورد ویزیت ماهانه، این کلینیک ها فقط از محل ویزیت بیش از ۷۳ میلیارد ریال در ماه به اقتصاد خانواده های کرمانشاهی و مراجعه کنندگان از سایر استانهای اطراف کمک کرده اند .

این استاد دانشگاه با اعلام اینکه خدمات تشخیصی و درمانی نیز در کلینیک های دانشگاه علوم‌پزشکی در مقایسه با بخش خصوصی ماهانه حدود ۱۳ میلیارد ریال به اقتصاد خانواده ها کمک کرده، افزود: در مجموع کلینیک های دانشگاهی در استان سالانه رقمی بیش از هزار میلیارد ریال به اقتصاد هم استانی ها کمک کرده‌اند.

مرادی گفت: پزشکان از این تعداد افراد مراجعه کننده به کلینیک ها، بیمارانی را که نیاز به بستری داشته باشند در بیمارستان های دولتی وابسته به وزارت بهداشت بستری و ‌مداوا می کنند و با توجه به تعرفه های کم خدمات در این بیمارستانها، این کار از نظر پرداختی از جیب مردم و کمک به اقتصاد خانواده ها نقش بسیار حایز اهمیتی را دارد و علاوه بر آن کمک موثری هم به آموزش پزشکی می کند.

 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار