استاندار کرمانشاه از انجام موافقت‌های اولیه برای تمدید امهال وام زلزله‌زدگان خبر داد.
کد خبر: ۸۰۳۴۷۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰ 07 December 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از روابط عمومی استاندار،هوشنگ با حضور در جمع مردم شهر کوزران سنجابی، مشکلات این بخش را مورد بررسی قرار داد. مهندس بازوند در این نشست اظهار داشت: محرومیت زدایی و رسیدگی به اقشار ضعیف از دستاوردهای بزرگ و افتخار آمیز انقلاب اسلامی است.

وی افزود: سفرهای کاری مدیریت ارشد استان به مناطقی مانند بخش کوزران در راستای حل مشکلات مردم و کاهش محرومیت ها از این منطقه است که جزو وظایف ماست.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای طرح های گازرسانی در روستاهای کوزران، عنوان کرد: طبق قانون اولویت با گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار است ولی با توجه به محرومیت منطقه، شرکت گاز موظف است به کلیه روستاهایی که در مسیر لوله اصلی هستند _با هر چند تعداد خانوار_ گازرسانی نماید.

این مقام عالی استان اشتغال را مهمترین اولویت استان معرفی کرد و گفت: در همین راستا وام های ۴ درصد در اختیار کارآفرینان کوزرانی قرار می گیرد. همچنین به شکل ویژه طرح هایی که دچار مشکل هستند را در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بازوند روند بازسازی اماکن آسیب دیده در بخش کوزران را مناسب توصیف کرد و گفت: براساس گزارش بنیاد مسکن تاکنون تعمیرات ۱۱۹۲ واحد آسیب دیده به اتمام رسیده و مردم در آن ها زندگی می کنند. بقیه واحدهای تعمیری هم تا چند ماه دیگر به اتمام می رسد.

وی همچنین عنوان کرد: گرانی مصالح و خسارت های ناشی از سیل زدگی موجب وارد آمدن فشار اقتصادی بر مردم مناطق زلزله زده شده است. با توجه به این شرایط درخواست تمدید امهال این وام ها را با رئیس جمهور و رئیس مجلس مطرح کرده ایم و نظر مثبت آن ها را به دکتر نوبخت اعلام شده و به مرحله خوبی رسیده است.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: جاده کوزران به کرمانشاه وضعیت بسیار نامناسبی دارد و غیر استاندارد است. در همین راستا اعتبار مناسبی برای ترمیم و لکه گیری مناسب این جاده پرتردد در بهار سال ۹۹ اختصاص می یابد.

 وی عنوان کرد: بخشدار کوزران از مدیران پرتلاش است و با جدیت مشکلات این حوزه را دنبال می کند.

این دیدار مردمی با حضور سیدقاسم جاسمی و احمد صفری نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، مهندس سالاری معاون عمرانی استاندار و مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی برگزار شد.

 

 

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار