گروهی از روزنامه‌نگاران کرمانشاهی در واکنش به آتش‌زدن کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر نجف عراق، به نایب سرکنسول عراق در کرمانشاه گل هدیه کردند.
کد خبر: ۸۰۲۵۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰ 03 December 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا،در روزهای گذشته جمعی از اغتشاشگران در شهر نجف عراق اقدام به آتش زدن کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر کردند.


به گزارش ایرنا، گروهی از روزنامه نگاران کرمانشاهی در واکنش به این اقدام و در راستای تقویت روابط بین ۲ کشور، عصر دوشنبه با حضور در کنسولگری عراق در کرمانشاه، به «علی الجمعه مالکی» نایب کنسول این کشور گل اهدا کردند.

«رضا رحمتیان» مدیر رسانه جام کردی زبان در این دیدار گفت: مردم ایران ملت عراق را دوست و همراه خود می دانند و هیچ گاه اجازه نمی دهند چنین اتفاقاتی روابط حسنه و دیرینه ۲ کشور را تخریب کند.


وی ضمن محکوم کردن حمله به‌کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر نجف عنوان کرد: امیدواریم هرچه بیشتر روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ۲ کشور همسایه و برادر تقویت شود.


علی الجمعه مالکی نایب کنسول عراق در کرمانشاه نیز گفت: اتفاقاتی که طی چند روز گذشته در عراق افتاد به شدت از سوی مردم و دولت عراق محکوم است.

وی افزود: ملت ایران و عراق با یکدیگر برادر و دوست هستیم و چنین اتفاقاتی نمی تواند روابط ۲ کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

 

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار