معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از ثبت‌نام ۷۸۹ کرمانشاهی در آزمون سراسری قرآن و عترت خبر داد.
کد خبر: ۸۰۲۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰ 03 December 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از مهر،محسن کرمیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: زمان ثبت نام در هیجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت زمان از بیست و پنجم آبان ماه آغاز شده و تا ۱۵ آذر ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه زمان برگزاری آزمون مذکور سوم بهمن ماه است، افزود: شرکت کنندگان در آزمون سراسری قرآن و عترت در چهار گروه امتحانی و ۱۶ رشته با یکدیگر به رقابت می پردازند.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: این آزمون در رشته های ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت(ع)، حفظ قرآن کریم، سبک زندگی و سیره معصومین (ره) و روخوانی قرآن کریم برگزار می شود.

کرمیان با اعلام اینکه آزمون مذکور به صورت کتبی و الکترونیکی برگزار خواهد شد، بیان کرد: سال گذشته ۱۰ هزار و ۸۰۰ نفر از استان کرمانشاه در این آزمون شرکت کردند.

این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه سال گذشته آزمون سراسری قرآن و عترت با همکاری اوقاف و به صورت مشترک برگزار شد اما امسال به صورت تفکیک شده برگزار می شود و پیش بینی می شود شمار افراد ثبت نام شده نسبت به سال گذشته کمتر باشد.

وی خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه سال گذشته از نظر تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسری قرآن و عترت جز سه استان برتر کشور بوده است.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اعلام اینکه محل برگزاری آزمون مذکور پس از اتمام مهلت ثبت نام و بر اساس شمار شرکت کنندگان مشخص خواهد شد، عنوان کرد: از ابتدای آغاز ثبت نام در این آزمون تاکنون۷۸۹ نفر از استان کرمانشاه ثبت نام کرده اند.

این مسئول بیان داشت: به برگزیدگان آزمون سراسری قرآن و عترت جوایز ارزنده ای از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهدا می شود.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار