عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه با اشاره به ساخت تعداد زیادی مرکز تجاری و خرید در محدوده خیابان مدرس کرمانشاه، گفت: ظرفیت این خیابان برای واحد‌های صنفی و مجتمع‌های تجاری پر شده است.
کد خبر: ۷۹۷۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰ 18 November 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان استان،حسین بیات  اظهار کرد: سرمایه‌گذاری‌های زیادی در حوزه مراکز تجاری در کرمانشاه انجام شده، اما، چون محل آن درست نیست همه سرمایه‌گذاران متضرر می‌شوند و هم سایر واحد‌های صنفی لطمه می‌بینند متاسفانه بسیاری از این مراکز تجاری خرید و فروش چندانی ندارند در شرایطی که ظرفیت خیابان مدرس برای مراکز تجاری تکمیل شده، شهرداری باید جلوی ساخت و ساز‌های جدید را بگیرد.

بیات  با بیان اینکه بر اساس استاندارد‌های جهانی باید به ازاء هر ۲۵۲ نفر (۶۴ خانوار) یک واحد صنفی وجود داشته باشد، گفت:، اما این آمار در کرمانشاه یک واحد صنفی به ازاء هر ۲۰ نفر (چهار یا پنج خانوار) است.

او دلیل این آمار بالای واحد‌های صنفی را نرخ بیکاری بالای کرمانشاه دانست و عنوان کرد: اگر سرمایه‌گذاری‌هایی که در حوزه اصناف می‌شود به سایر بخش‌ها هدایت شود، هم تولید رونق می‌گیرد و هم بازاریان کمتر صدمه می‌بینند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار