مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: علت اصلی واحدهای باقی مانده گرانی،تورم و چند طبقه ساختن واحدهای مسکونی است.
کد خبر: ۷۹۷۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰ 17 November 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از تسنیم،جلیل بالایی ، با اشاره به اینکه دومین سالگرد زلزله 96 فرصتی است که اقدامات و حیات دوباره مردم را به آنها تبریک بگوییم اظهار داشت: این روزها در فضای مجازی بحثی مطرح می‎شود مبنی بر اینکه خدمات و مشکلات را در تقابل همدیگر قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل زلزله سال 96 مشکلات و مصیبت‌های زیادی را مردم ما تحمل کردند خاطرنشان کرد: خدمات بسیار ارزنده‌ای در استان شکل گرفته و این خدمات به معنای باقی نماندن مشکل نخواهد بود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با بیان اینکه از مجموع 130 هزار واحد مسکونی خدماتی و صنفی که در استان تخریب و یا آسیب دیده‎اند 5385 واحد مسکونی باقی مانده است عنوان کرد: معدل بازسازی در استان کرمانشاه بیش از 95 درصد است.

 

بالایی با اشاره به اینکه از40 هزار و 162 واحد مسکونی تخریبی در استان تنها 5356 واحد باقی مانده و و به نوعی در واحدهای تخریبی معدل ما 87 درصد است عنوان کرد: علت اصلی واحدهای باقی مانده گرانی،تورم و چند طبقه ساختن واحدهای مسکونی است.

وی با بیان اینکه پایان بازسازی و مرمت 67 هزار واحدهای تعمیری را پس از دوسال از زلزله سال 96 اعلام می‎کنیم عنوان کرد: بازسازی 12 هزار و 952 واحد دامی تخریبی، بازسازی 9614 واحد صنفی، 78 مدرسه با 415 کلاس، بازسازی 13 هزار و 742 واحد مسکونی خانواده‎های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که به صورت 100 درصد شکل گرفته را پس از دوسال اعلام می‎کنیم.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: از 27 هزار واحد مسکونی که در روستاها در زلزله سال 96 تخریب شده است، 960 واحدی باقی مانده که حداکثر تا پایان سال اتمام بازسازی را اعلام خواهیم کرد.

 

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار