عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امام حسن عسکری (ع) نقش مهمی در احیای آموزه‌های دینی داشتند.
کد خبر: ۷۹۴۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰ 06 November 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از مهر،آیت الله حسن ممدوحی ضمن تسلیت شهادت یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت اظهار داشت: امام حسن عسکری (ع)در تمام عمر خویش در پادگانی در سامرا تحت مراقبت شدید دستگاه استبدادی بنی عباس قرار داشت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: امام عسکری(ع) پس از شهادت پدر بزرگوارش نیز همچنان در محاصره بود و دشمنان از فعالیت های امام هراس داشتند.

وی گفت: خلیفه عباسی، امام حسن عسکری‌(ع) را به سامرا که در آن زمان مرکز تشکیلات نظامی محسوب می شد منتقل کرد و حضرت در این مکان زندانی بود به همین جهت به ایشان لقب عسکری دادند.

آیت الله ممدوحی خاطرنشان کرد: امام حسن عسکری(ع) درطول مدت زندگی و به ویژه در دوران امامت خویش به واسطه مبارزه با طاغوت های زمان همواره در تبعید و زندان و تحت نظر به سر می برد.

وی در ادامه به تبیین اقدامات امام حسن عسکری(ع) پرداخت و افزود: سیره عملی امام نشان از تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر این امام همام در راستای احیای آموزه های دینی داشت.

این استاد حوزه تصریح کرد: مبارزه با کفر و ظلم زمان و نیز بسط و گسترش معارف دینی و بیان حقایق جامعه اسلامی از جمله اقدامات آن حضرت بود.

آیت الله ممدوحی ادامه داد: همچنین انجام فعالیت های فکری و علمی برای مواجهه با فرقه های انحرافی و برپایی جلسات درس و مناظرات علمی از دیگر تلاشهای امام(ع) برای بصیرت افزایی مردم بود.

وی خاطرنشان کرد: پس از امام حسن عسکری (ع) سکان ولایت و امامت در اختیار امام زمان (عج) قرار گرفت و اگر چه امروز در غیبت کبری به سر می برند اما جامعه اسلام همچون خورشید پس ابر از وجود ایشان بهره می برند.

 
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار