رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: ۴۰ هکتار از کوره‌های آجرپزی کهریز کرمانشاه به گلخانه تبدیل می‌شود.
کد خبر: ۷۸۸۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰ 13 October 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، نوربخش حاتمی در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که امروز (۲۱ مهر) برگزار شد، با بیان اینکه در گذشته اعداد متفاوتی از وسعت گلخانه‌های استان از ۵۷ هکتار تا ۹۲ هکتار اعلام می‌شد، افزود: بر اساس پایش دقیقی که با GPS انجام دادیم میزان دقیق گلخانه‌های کوچک، متوسط، مدرن، نیمه مدرن و ... استان تا اول امسال ۲۸ هکتار بوده است.

به گفته این مسئول، تعدادی مجوز غیرقابل اجرای گلخانه هم صادر شده بود که لغو شده است.

وی از برنامه‌ریزی برای توسعه گلخانه‌های استان خصوصا در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: امسال وسعت گلخانه‌های کرمانشاه بیش از دو برابر کل تاریخ استان افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال یازده هکتار گلخانه در کرمانشاه به بهره‌برداری رسیده است. ۲۰ هکتار هم در دست احداث داریم و ۱۷ هکتار نیز در مرحله اخذ مجوز و تسهیلات بانکی است.

حاتمی اظهار کرد: به گلخانه کوثر اسلام آبادغرب که از سال ۸۵ تاکنون فقط نیم هکتار آن اجرا شده بود نیز اخطار خلع ید دادیم که باعث شد احداث زیرساخت‌های ۱۵ هکتار آن آغاز شود که از این میزان ۱۰ هکتار تا اسفند ماه و تمام ۱۵ هکتار تا اردیبهشت سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی از برنامه‌ریزی برای ایجاد گلخانه‌ها در حاشیه شهر کرمانشاه هم یاد کرد و گفت: قرار است ۴۰ هکتار از کوره‌های آجرپزی کهریز به گلخانه تبدیل شود که این امر از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار