مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: برای بستن پرونده موزه منطقه‌ای کرمانشاه به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
کد خبر: ۷۸۷۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰ 12 October 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، امید قادری درباره آخرین وضعیت پروژه موزه منطقه‌ای کرمانشاه اظهار کرد: حدود ۵۰ سال پیش کلنگ احداث موزه منطقه‌ای کرمانشاه به زمین زده شد، اما به دلیل نبود اعتبار تاکنون به اتمام نرسیده است. از سوی دیگر از چند مدت پیش از سوی کارشناسان این گمانه بوجود آمد که آیا این ساختمان استحکام لازم برای نگهداری ۱۲ هزار شی تاریخی گرانبهای استان را دارد، یا نه.

وی افزود: در این راستا از گروهی از کارشناسان خواستیم تا به بررسی وضعیت استحکام این ساختمان بپردازند که طی فرآیند چندماهه یک مرحله کارشناسی روی آن انجام گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه تصریح کرد: پس از اعلام نظر کارشناسان تصمیم اولیه برآن شد تا این پروژه را ادامه دهیم که البته این تصمیم منوط به موافقت وزارت میراث فرهنگی و اختصاص ۱۰ میلیارد تومان از منابع استانی به پروژه است.

وی تاکید کرد: اگر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به ادامه این پروژه و مقاوم سازی بخش‌هایی از آن اختصاص دهد، پرونده پروژه موزه منطقه‌ای کرمانشاه پس از نیم قرن بسته خواهد شد.

قادری خاطرنشان کرد: در نظر داریم یک مخزن امن در کنار موزه منطقه‌ای ایجاد کنیم تا در حوادث بحرانی و غیرمترقبه همانند سیل، زلزله و ... اشیاء تاریخی داخل موزه را بسرعت به این مخزن انتقال دهیم و از آن‌ها حفاظت کنیم.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار