کد خبر: ۷۸۳۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵ 29 September 2019

《سخت است که بچه ات جلوی چشمانت بمیرد و نتوانی کاری برایش انجام دهی 》این صحبت‌های احمد رستمی، پدری از شهرستان زلزله زده دالاهو است که چند روز پیش فرزند دو ساله اش را در آتش سوزی از دست داد.
احمد که برای کارگری فصلی در یک مزرعه سیب زمینی، به همراه خانواده اش به همدان رفته بود، عصر روز دوم مهر ماه درحالی که همسرش به همراه دو دختر و دو پسرش در چادر اسکانشان، بر روی یک چراغ خوراک پزی در حال پخت غذا بود، چراغ منفجر شده و چادرشان آتش می‌گیرد که متاسفانه هیوای دو ساله در این حادثه به دلیل سوختگی عمیق جانش را از دست می‌دهد و مادر هیوا هم در جریان نجات فرزندانش صورتش آسیب می‌بیند.
احمد می‌گوید که بعد از تخریب خانه اش در زلزله، با وام و قرض توانست خانه اش را بسازد، اما دوباره در چند زلزله پر قدرت اخیر خانه اش دوباره آسیب دید و با فرا رسیدن تاریخ پرداخت اقساط و فشار بانک‌ها در حالی که هیچ پولی نداشت مجبور شد به همراه دختر‌های ۱۵ و ۱۱ ساله، همسر و دو پسر ۲ و ۳ ساله اش برای کار به همدان برود که شاید بتواند از درآمدش مبلغ اقساط را پرداخت کند.
هیوا، در حالی که دوم مهر ماه تولد دو سالگی اش بود بر اثر آتش سوزی چادرشان در همدان جان سپرد.
گفتنی است:زلزله ۷ ٫ ۳ ریشتری حوالی ساعت ۲۱ تا ۲۱:۴۸ اتفاق افتاده که موجب هشیاری مردم شد که بزرگترین این پیش لرزه‌ها به قدرت ۴/۵ ریشتر ثبت شد تعداد کشته‌ها در ایران به ۵۷۴ نفر رسیده و همچنین ۹ ٬ ۳۸۸ نفر نیز زخمی شده‌اند و حدود ۷۰ ٬ ۰۰۰ نفر بی‌خانمان شدند.

فرشته چراغی

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار