ثبت نام جهت تشرف به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی از روز گذشته جمعه یکم شهریور ماه در سامانه سماح آغاز و هزینه های ثبت نام اعلام شد.
کد خبر: ۷۷۴۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳ 24 August 2019

شرایط ثبت نام در سامانه سماح جهت اربعین ۹۸ و هزینه ها اعلام شد/ ثبت نام آغاز شد
به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه؛ ستاد مرکزی اربعین حسینی شرایط ثبت نام جهت تشرف به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی را اعلام کرد.

این شرایط به شرح زیر است:این شرایط به شرح زیر است:برای مراسم اربعین سال ۱۳۹۸ با توجه به توافق به عمل آمده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق زائرین می‌توانند از تاریخ ۱۳۹۸/۶/۱۹ (۱۰ محرم ۱۴۴۱) لغایت ۱۳۹۸/۸/۷ (۳۰ صفر ۱۴۴۱) بدون نیاز به اخذ روادید و به شرط ثبت نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر جهت زیارت اربعین امام حسین (ع) وارد کشور عراق شوند و لازم به تذکر است لغو روادید صرفاً برای بازه زمانی مذکور اجرایی می‌باشد و خارج از این محدوده زمانی زائرین موظف به اخذ روادید از طریق دفاتر زیارتی می‌باشند.

با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) جهت تشرف به زیارت اربعین، ثبت نام در سامانه سماح الزامی می‌باشد و با توجه به اتصال سامانه سماح به سامانه نیروی انتظامی صرفاً به زائرینی که در این سامانه ثبت نام نموده باشند اجازه خروج داده خواهد شد.

در هنگام ثبت نام وارد نمودن اطلاعات موارد ستاره دار اجباری می‌باشند.اطلاعات هویتی زائرین با استعلام از سازمان ثبت احوال، در سامانه سماح نمایش داده می‌شود لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات خود مشاهده می‌فرمایید لطفاً به اداره ثبت احوال محل سکونت خود مراجعه فرمایید.

ثبت نام قطعی شما زائر گرامی منوط به پرداخت هزینه‌های مصوب در سامانه می‌باشد.
کلیه موارد لازم جهت اطلاع رسانی به شماره همراه ثبت شده در سامانه ارسال می‌گردد لذا در ثبت شماره تلفن همراه نهایت دقت را به عمل آورید.

شماره گذرنامه را با حرف لاتین ابتدایی آن ثبت نمایید.در صورت انصراف، هزینه ثبت نام پس از کسر خسارت مربوطه صرفاً به فرد منصرف و از طریق تمامی شعب بانک ملی مسترد خواهد شد.

امکان انصراف تا ۲ روز قبل از تاریخ اعزام امکان پذیر می‌باشد و پس از آن سامانه اجازه انصراف نخواهد داد.ثبت نام در سامانه سماح و پرداخت هزینه‌های مصوب به منزله قرار گرفتن تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و درمانی در داخل خاک عراق خواهد بود، زائرین گرامی حتماً پس از ثبت نام رسید ثبت نام را از سامانه سماح دریافت نمایند و شرایط و تعهدات بیمه را مطالعه نمایند.
زائرین عزیز توجه داشته باشند، جهت پرداخت هزینه‌های مصوب صرفاً از طریق درگاه پرداخت الکترونیک سامانه سماح اقدام نمایند و از پرداخت هرگونه وجه دیگری چه به صورت نقدی و یا هر روش دیگر جداً خودداری نمایند.

لازم به ذکر است ثبت نام در سامانه سماح رایگان می‌باشد و هزینه‌هایی که دریافت می‌شود صرفاً جهت خدمات درمانی و بیمه‌ای زایرین می‌باشد که مجموعاً ۲۲۰،۰۰۰ ریال می‌باشد، همچنین چنانچه زائرین جهت ثبت نام به دفاتر زیارتی مراجعه نمایند مبلغ ۳۰،۰۰۰ ریال به عنوان حق الزحمه ثبت نام بر هزینه خدمات درمانی و بیمه‌ای افزوده و در مجموع مبلغ ۲۵۰،۰۰۰ ریال اخذ خواهد شد.بدیهی است دریافت هرگونه وجهی به صورت نقدی و بیشتر از هزینه مصوب غیرقانونی می‌باشد.آدرس سامانه سماح جهت ثبت نام: samah.haj.ir

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار