سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان به نقل از شورای عالی امنیت ملی گفت: فلاحت پیشه از سیاست های راهبردی نظام خارج شده است.
کد خبر: ۷۶۴۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳ 20 July 2019

 به گزارش خبرگزاری تابناک، جمالی، سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت : نظر شورای عالی امنیت ملی این است که فلاحت پیشه برخلاف مصوباتی که از آن اطلاع داشته و قبلا تایید کرده است، در برابر سیاست‌های راهبردی نظام ایستاده است.

 وی افزود: شکایت از وی به دلیل عدم توجه به مصوبات کمیته سیاست گذاری تبلیغات رسانه ذیل مصوبات ۷۱۶ و ۵۷۱ شورای عالی امنیت بود که در آن قید شده مذاکره با آمریکا ممنوع است و نباید مطرح شود، اما با این وجود فلاحت پیشه به عنوان رئیس کمیسیون وقت امنیت ملی ۱۸ روز بعد و در تاریخ ۲۷ اردیبهشت سال جاری توئیتی با عنوان «تشکیل میز مدیریت کاهش تنش ایران و آمریکا در قطر یا عراق» منتشر کرد که این امر به دلیل آنکه فلاحت پیشه رئیس این کمیسیون بود اقدامی در راستای مذاکره قلمداد شد.

جمالی اظهار داشت : به دنبال توئیت فلاحت پیشه در باب مذاکره با آمریکا، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد که مجموع سیاست‌های راهبردی از سوی این شورا ابلاغ می‌شود، اما مجددا فلاحت بیشه با انتشار توئیتی دیگر به صحبت خود اصرار کرد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در پایان بیان کرد : در این باره لازم به ذکر است شورای عالی امنیت ملی پیش از این ذیل مصوبات ۷۱۶ و ۵۷۱ اعلام کرده بود که "مذاکره با آمریکا ممنوع است و نباید مطرح شود"

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار