کد خبر: ۷۶۳۲۹۴
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲ 16 July 2019

تخم مرغ‌ها هنگام آب پز شدن می‌ترکند. برای جلوگیری از این مساله به وسیله یک سوزن ته تخم مرغ‌ها را سوراخ کنید وآن‌ها راداخل آب سرد بیندازید. سپس روی گاز بگذارید.تخم مرغ‌ها هنگام آب پز شدن می‌ترکند. برای جلوگیری از این مساله به وسیله یک سوزن ته تخم مرغ‌ها را سوراخ کنید وآن‌ها راداخل آب سرد بیندازید. سپس روی گاز بگذارید.مصرف زیاد نمک، غذا‌های چرب، غذا‌های نشاسته‌ای مثل نان، ماکارونی، غلات با پوست و سیب زمینی فشار خون را بالا می‌برد.برای اینکه سیب زمینی پوست گرفته شده، سیاه نشود کمی آبلیمو وسرکه روی آن بریزید.برای تازه نگه داشتن نان و جلوگیری از بیات شدن آن، وفتی آنرا تازه خریده اید وهنوز گرم است، پارچه مرطوبی روی آن بیندازید.سعی کنید سبزیجات را در آب نمک دار بپزید.
جویدن چند شاخه برگ جعفری، بوی سیر را از دهان می‌برد.پنیر آلوده موجب بیماری‌های خطرناکی، چون سل، حصبه وتب مالت می‌شود.برای نگهداری از سیب زمینی و پیاز آن‌ها را در جای خشک وخنک وتاریک نگهداری کنیدتا جوانه نزنند. همیشه یک پارچه کتانی روی آن‌ها بیندازید تا نوربه آن‌ها نخورد. اگریک سیب لبنانی داخل سیب زمینی‌ها قراربگیرد، از جوانه زدن آن‌ها جلوگیری می‌کند

برای نگهداری قارچ، کاهو، کرفس و لیموترش آن‌ها رانشوییدو دریک پاکت کاغذی ویا لای روزنامه بپیچیدو در یخچال قراردهید تا رطوبت یخچال به آن نفوذ کندوتازه بماند.اگر برنج بصورت دمی استفاده شود خواص بهتری دارد.برای اینکه یقین پیدا کنید تخم مرغ‌ها سالمند، قبل از شکستن آن‌ها در درون ظرفی از آب نمک سرد فرود کنید، اگر تخم مرغ‌ها به ته ظرف رفتند یعنی تازه وسالمند واگر به سطح آب آمد فاسدند.

برای پخت سریع سبزیجات و گوشت‌های سفت مقدار بسیار کمی جوش شیرین در آب آن بریزید.مواردی که توسط پزشکان در مورد محدودیت مصرف روغن‌های جامدتعیین شده در مورد کره گیاهی یا مارگارین نیز صدق می‌کند.حبوبات را شب قبل خیس کرده وآب آن را دور ریخته و با آب جدید بپزید.اگر داخل کیسه نان، یک پرساقه کرفس بیندازید، نان را برای مدت بیشتری تازه نگه خواهد داشت.شکنندگی ناخن‌ها نشان دهنده این است که فرد به پروتئین نیاز دارد. بهترین انتخاب برای تامین پروتئین گوشت، مرغ و ماهی است. اگر از گوشت استفاده نمی‌کنید به رژیم غذایی خود سویا بیفزایید.سعی نمایید از غذا‌های کنسرو شده کمتر استفاده نمایید.

برای نگهداری پنیرآن را درون دوغ خیس کنید.برای از بین بردن بوی ماهی از دست ها، آنهارا با سرکه مالش دهیدو با آب سرد وصابون بشویید.برای از بین بردن بوی ماهی از ظرف‌ها، کمی سرکه را داخل آن ظرف بجوشانید تا بوی ماهی رفع گردد.اگر حبوبات بی نمک شد، هرگز نمک خشک روی آن نریزید، بلکه نمک را در آب جوش حل کنید، سپس داخل حبوبات پخته بریزید. نمک به همه جای حبوبات می‌رسد.
برای آنکه زرده تخم مرغ درست در وسط آن قرار بگیرد، هنگام پختن تخم مرغهادرآب آن‌ها را به هم بزنید.یک فنجان قهوه غلیظ، بوی بد پیاز را از دهان از بین می‌برد. جویدن اندکی چای خشک نیز در این مورد موثر است.خوردن چای در هوای گرم عطش زیاد را از بین می‌برد.
برای از بین بردن بوی بد ماکروویو، در فاصله هر بار استفاده، یک فنجان جوش شیرین در دستگاه قراردهید.یک رژیم غذایی سالم باید شامل مقدار زیادی میوه وآب میوه وسبزی باشد. میوه‌ها تا حدود زیادی آب مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند. چون ۸۰ درصد میوه‌ها را آب تشکیل میدهد.دانه‌های ذرت را باید همیشه در فریزر نگهداری کرد. در این صورت هم تازه می‌مانندهم به علت انجماد از چروکیده شدن آن‌ها جلوگیری می‌شود.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار