سرپرست سازمان غذا و دارو گفت: تحریم‌ها باعث شده تا شاهد صادرات غیرقانونی دارو به خارج از مرز‌های کشور باشیم.
کد خبر: ۷۶۱۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴ 10 July 2019

عمده مشکل در حوزه صادرات دارو، عدم برگشت پول فروش استبه گزارش خبرگزاری تابناک و به نقل از وزرات بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی ، محمدرضا شانه ساز، به آثار تحریم‌ها بر صادرات دارو اشاره کرد و افزود: شرکت‌های دارویی کشور قابلیت بالایی برای صادرات محصولات خودشان دارند و از سوی کشور‌های همسایه و سایر کشورها، داروی ایرانی مطالبه می‌شود اما، عمده مشکل در حوزه صادرات دارو، عدم برگشت پول فروش است.

وی توضیح داد: متأسفانه تحریم‌ها باعث شده تا پول فروش دارو به راحتی به کشور باز نگردد و این مسئله برای شرکت‌های داخلی مشکل ساز شده است.

سخنگوی قرارگاه سازمان غذا و دارو، ادامه داد: این وضعیت باعث شده تا صادرات غیر قانونی دارو‌های تولید بیشتر شود. یعنی اینکه قاچاق داروی ایرانی به خارج از مرز‌ها افزایش یابد.

دکتر شانه ساز با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر خرید دارو از داروخانه‌های کشور توسط قاچاقچیان برای فروش در کشور‌های اطراف، تصریح کرد: ما به شدت بر روند توزیع دارو در کشور نظارت می‌کنیم، اما نکته‌ای که وجود دارد، کشش برای تهیه داروی ایرانی در خارج از مرز‌های کشور و همچنین نیاز مالی داروخانه‌ها، زمینه ساز صادرات غیر قانونی دارو می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: وقتی داروخانه‌ها چند ماه است که نتوانسته اند مطالبات خود را از بیمه‌ها بگیرند، چاره‌ای ندارند که دارو‌های خود را بفروشند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار