وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بالای ۶۰۰ تن ظرفیت واحد‌های فرآوری ما در حوزه سنگ است و در سال ۱۳۹۷ میزان صادرات این حوزه ۵ درصد افزایشی بوده است.
کد خبر: ۷۶۱۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱ 10 July 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک به نقل از وزارت صنعت معدن و تجارت؛ رضا رحمانی پس از افتتاح و بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌های تزیینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی ایران در تهران  تصریح کرد: در صنعت سنگ خودکفا هستیم، توانایی ساخت داخل در بسیاری از شرکت‌های این حوزه وجود دارد و تمام فرآیند‌ها و زنجیره تولید آن را در داخل کشور داریم.

ورود شرکت‌های دانش بنیان به صنعت سنگ کشور

وی با اشاره به ورود شرکت‌های دانش بنیان به این عرصه، افزود: کشورمان در حوزه ذخایر سنگ از کشور‌های پرپتانسیل است و به توانمندی‌های خوبی نیز در صنعت سنگ رسیدیم، از طرفی ورود شرکت‌های دانش بنیان به این عرصه نیز یک پتانسیل و ظرفیت مهم و بسیار حائز اهمیت است.

بیش از ۶۰۰ تن ظرفیت واحد‌های فرآوری سنگ کشور/ افزایش ۵ درصدی صادرات این حوزه در سال گذشته

وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری ظرفیت‌های خوب ایجاد شده، گفت: بالای ۶۰۰ تن ظرفیت واحد‌های فرآوری ما در حوزه سنگ است و در سال ۱۳۹۷ میزان صادرات این حوزه ۵ درصد افزایشی بوده است و افزایش صادرات این حوزه یکی از کار‌های مهمی است که باید پیگیری شود.

شورای سیاستگذاری سنگ را فعال کردیم

رحمانی با بیان اینکه از حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های خارجی حمایت می‌کنیم، اضافه کرد: با انجمن سنگ جلساتی داشتیم، شورای سیاستگذاری سنگ را فعال کردیم و با محوریت بخش خصوصی کار را در این حوزه جلو می‌بریم و دولت به عنوان حمایت کننده و تسهیل کننده امور پای کار است.

صنعت سنگ می‌تواند جایگزین درآمد‌های نفتی بشود

وی سنگ ایران را در دنیا مرغوب و مشتری پسند توصیف کرد و افزود: صنعت سنگ با افزایش صادرات می‌تواند جایگزین درآمد‌های نفتی بشود که مهمترین موضوع در این زمینه همان بحث فروش و بازاریابی است که بیشتر در صادرات، نمود پیدا می‌کند.

حضور ۳ کشور برتر دنیا در این نمایشگاه

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه این نمایشگاه به سمت سلایق مشتری‌ها رفته و روی تنوع و رنگ و.. کار شده است، گفت: شرکت‌های اصلی دنیا در حوزه سنگ در این نمایشگاه هستند و ۳ کشور اول این حوزه که چین و ترکیه و ایتالیا هستند، حضور دارند که خود نشانگر توانمندی و پتانسیل ما در حوزه سنگ است.

رحمانی همچنین پس از افتتاح و بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی ایران در تهران در گفتگو با خبرنگاران در خصوص صنعت خودرو و قطعه‌سازی، گفت: دستیابی به پژو ۳۰۱ یک واقعیت است و پس از تحریم‌ها متخصصان داخلی روی این ماشین کار کردند و توانستند آن را ساخت داخل کنند.

توانمندی ساخت داخل پژو ۳۰۱ را داریم

وی تصریح کرد: البته این بدان معنا نیست که خط تولید الان راه بیفتند، اما این توانمندی ایجاد شده است وانشاالله با استفاده از این توانمندی خط تولید نیز راه خواهد افتاد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان، مشکل نقدینگی را یکی از مشکلات جدی صنعت قطعه سازی و خودرو در کشور دانست و گفت: لازمه عمل به تعهدات، افزایش تولید است که باید فقط نقدینگی تامین شود.

گفتنی است، یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌های تزیینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته و همچنین یازدهمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی ایران در تهران امروز سه شنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به صورت رسمی آغار به کار کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار