دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: اقدامات و تمهیدات فرهنگی و قضایی ویژه‌ای در رابطه با روزه‌خواری و مجازات متخلفان پیش‌بینی شده است.
کد خبر: ۷۴۲۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰ 08 May 2019

به گزارش تابناک به نقل از فارس:

به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، محمدحسین صادقی تقارن بهار طبیعت و بهار طینت را فرصتی مغتنم برای قرار دادن جسم و جان در معرض نسیم روح افزای طاعت دانست و اظهار داشت: امیدواریم که همگان از نعمات و برکات روزه‌داری در این ماه که از اعاظم فرایض خاصه الهی است بهره‌مند باشیم، چرا که روزه از آن حی متعال و پاداش روزه‌دار نیز با اوست.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه به اهمیت این ماه در حدیث قدسی اشاره و بیان کرد: شارع مقدس علاوه بر تکالیف فردی که به روزه‌داران در این ماه داده، دستوراتی نیز در راستای حفظ حرمت ماه مبارک نسبت به کسانی‌که به هر دلیل قادر به روزه‌داری نیستند صادر فرموده است.

وی افزود: در این راستا روزه ماه رمضان تنها یک عبادت فردی نیست و مراعات شئون خاصه این ماه از جمله حقوق اجتماعی عامه مردم است و انتظار می‌رود که تمامی شهروندان منزلت ویژه این ماه پرفیض و برکت را به طور اخص مراعات فرمایند.

صادقی با بیان اینکه آثار حفظ حرمت این ماه سایه رحمت الهی را بر سر جامعه مسلمین افکنده خواهد کرد، تصریح کرد: به این منظور دادستانی کرمانشاه اقدامات و تمهیدات فرهنگی و قضایی ویژه‌ای در رابطه با پیشگیری از وقوع جرائم مربوط به روزه‌خواری و مجازات متخلفان پیش‌بینی کرده است.

وی تاکید اکید به ضابطان ستاد امر به معروف و نهی از منکر درباره اقامه این 2 فریضه بصورت خاص در ماه رمضان در رابطه با روزه‌داری یا خدای ناکرده روزه‌خواری از جمله این تمهیدات است.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: همچنین نظارت بر کار رستوران‌ها و غذاخوری‌ها توسط ضابطان مربوطه برای عدم فعالیت آن‌ها در روزهای ماه مبارک به استثنای اماکنی که دارای مجوز از مراجع قانونی هستند آن هم به جهت رفاه حال مسافران و ... را در ماه مبارک رمضان خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: از آنجا که روزه‌‌خواری شکستن حریم الهی است یک شعبه ویژه دادیاری برای جرائم مربوط به روزه‌خواری و هتک حرمت این ماه اختصاص پیدا کرده است.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار