عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه بهره‌مندی بازنشستگان از مزایای منطقه جنگی هنوز قطعی نیست، گفت: در دیدار امروز مجمع نمایندگان با رئیس مجلس بهره‌مندی بازنشستگان و منطقه ماهیدشت از مزایای منطقه جنگی مطرح شد که آقای لاریجانی قول پیگیری داد.
کد خبر: ۷۴۱۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱ 06 May 2019

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا:

احمد صفری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهمترین دلیلی که شهر کرمانشاه را به عنوان منطقه جنگی تایید کرد، عملیات مرصاد بود اما با وجود اینکه بخش ماهیدشت نزدیکترین نقطه به تنگه مرصاد است، از مزایای این قانون محروم شده است.
به گفته صفری «رئیس مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن این استدلال گفت که نامه‌ای برای قرار گرفتن نام ماهیدشت در لیست مناطق جنگی به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ارسال می‌کند.»
تعیین مناطق جنگی کشور در نتیجه اجرای ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه انجام شده که براساس آن مزایایی برای جبران عقب‌افتادگی مناطق جنگ‌زده در نظر گرفته شده است از جمله «رشد سالانه 10 درصدی شاخص‌های توسعه، افزایش حقوق 20 و 25 درصدی کارکنان و دادن یک طبقه شغلی».

**پیگیری سامانه سردسیری و گازرسانی روستایی
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس همچنین گفت که در این دیدار پیگیر اجرای طرح سامانه سردسیری شده است؛ سامانه‌ای که به گفته صفری اگر اجرایی شود، حدود 150 هزار هکتار از اراضی روانسر، کوزران، ماهیدشت و فیروزآباد را آبی و 150 هزار شغل ایجاد می‌کند.
صفری گفت: در ادامه خواستار ارسال گزارش کمیته تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به قوه قضائیه شدم تا این گزارش به همراه مصوبه اخیر مجلس به طور همزمان در قوه قضاییه رسیدگی شود.
عضو مجمع نمایندگان مجلس با بیان اینکه وضعیت گازرسانی روستایی استان در رتبه 29 کشور قرار دارد، گفت: از رئیس مجلس خواستار ورود به این موضوع و الزام وزارت نفت به توسعه گازرسانی روستایی استان شدیم.
ساماندهی وضعیت گردشگری و تعریف الگوی کشت برای توسعه کشاورزی استان دیگر مواردی بود که به گفته صفری در دیدار با رئیس مجلس مطرح شده است.
او همچنین گفت: در دیدار امروز خواستار اجرای طرح معسرین برای بیش از چهار هزار ایثارگر بی‌درآمد استان و پرداخت حداقل حقوق قانون کار به آنها شدیم.
طبق طرح معسرین که در برنامه ششم توسعه آمده قرار است مبلغ حداقل یک میلیون و 50 هزار ایثارگران معسر پرداخت شود که این طرح هنوز عملی نشده است.
کرمانشاه با وسعت حدود 25 هزار کیلومتر مربع، 1.5 درصد از مساحت کل کشور (هفدهمین استان) را به خود اختصاص داده و شامل 14 شهرستان، 31 بخش، 32 شهر، 86 دهستان است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار