رقابت‌های بین المللی وزنه‌برداری جام فجر با حضور 13 کشور طی روزهای یازدهم تا سیزدهم اسفند در تهران برگزار شد و کیا قدمی و کیانوش رستمی وزنه‌برداران کرمانشاهی عضو تیم ملی با درخشش در این رقابت‌ها برای ایران و کرمانشاه افتخارآفرینی کردند.
کد خبر: ۷۲۲۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۲ 07 March 2019

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، کیا قدمی وزنه بردار دسته 109 کیلوگرم عضو تیم ملی کشورمان که دی ماه امسال در رقابت های انتخابی استان توانسته بود در حرکت دو ضرب 241 کیلوگرم – یک کیلوگرم بیشتر از رکورد دو ضرب جهان- را بالای سر برده و خبرساز شود، در این رقابت ها باوجود اینکه در حرکت دو ضرب با بالا بردن وزنه های 211 و 231 کیلوگرم مدال طلا را کسب کرد، اما در آخرین حرکت خود در بالا بردن وزنه 235 کیلوگرم ناموفق بود.

این ورزشکار ملی پوش کرمانشاهی در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، در این باره اظهار کرد: همانطور که قبلا هم گفته بودم، شرایط مسابقات رسمی بین المللی با مسابقات انتخابی استان کاملا متفاوت است، در این رقابت‌ها نیز به واسطه رقابت شدید و استرسی که حاکم بود نتوانستم وزنه 235 کیلوگرم را بالای سر ببرم.

وی با بیان اینکه زمانی که این وزنه را انتخاب کردم تا 80 درصد می دانستم موفق نمی‌شوم، افزود: البته مطمئنم که می‌توانم وزنه 233 کیلوگرم را بالای سر ببرم، اما آن را امتحان نکردم.

قدمی در ادامه با اشاره به موفقیت کیانوش رستمی دیگر وزنه‌بردار کرمانشاهی عضو تیم ملی در این رقابت‌ها، اظهار کرد: موفقیت دو وزنه بردار از کرمانشاه در این رقابت ها نشان داد که این استان ظرفیت‌ها و استعدادهای زیادی در وزنه‌برداری دارد که باید بیشتر به آنها بها دهند.

وی ادامه داد: در تمرینات و مسابقاتی که در کرمانشاه داریم، کیا قدمی‌های زیادی را می‌بینم که تنها نیاز به کمی حمایت دارند تا رشد کنند و افتخاری برای ایران و کرمانشاه باشند.

این ورزشکار ملی پوش کرمانشاهی تاکید کرد: باتوجه به پتانسیل هایی که در رشته وزنه برداری در کرمانشاه داریم، حداقل می توانیم شش ملی پوش داشته باشیم، اما شرایط و امکانات زیادی در هیات برای ورزشکاران این رشته فراهم نیست.

وی در ادامه به در پیش بودن مسابقات وزنه برداری بزرگسالان آسیا به میزبانی کشور چین در اواخر فرودین و اوایل اردیبهشت 98 اشاره کرد و گفت: آینده‌نگری نمی کنم، چراکه هر لحظه امکان وقوع مشکلاتی همچون آسیب دیدگی و ... وجود دارد، اما در تمریناتم تلاش می‌کنم تا با بالا بردن وزنه بیشتر بتوانم در این مسابقات خوب ظاهر شوم.

گفتنی است: در رقابت های بین المللی وزنه برداری جام فجر کیانوش رستمی دیگر کرمانشاهی ملی پوش عضو تیم ملی وزنه برداری ایران در دسته 96 کیلوگرم با بالای سر بردن مجموع 392 کیلوگرم در حرکات یک ضرب و دو ضرب، موفق به کسب سه مدال طلای این مسابقات شد.

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار