رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه از تولد ۷ نوزاد آمبولانسی در این استان از ابتدای امسال خبر داد.
کد خبر: ۷۱۳۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳ 09 February 2019

به گزارش تابناک به نقل از مهر،صائب مدرسی  اظهار داشت: سال گذشته ۹ مادر باردار توسط آمبولانس به مراکز فوریت های پزشکی منتقل شدند که چهار مورد از این مادران در آمبولانس زایمان کردند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال ۱۸ مادر باردار توسط آمبولانس به مراکز فوریت های پزشکی انتقال یافتند، گفت: هفت نفر از این زنان در حضور تکنسین نوزدان خود را به دنیا آوردند.

به گفته مدرسی، همچنین سال گذشته ۱۶۳ مادر باردار در مراکز فوریت‌های پزشکی نوزادان خود را به دنیا آوردند که این تعداد در سال جاری تاکنون ۳۵۳ نفر است.

وی با اعلام اینکه مرکز فوریتهای پزشکی استان کرمانشاه ۱۲۸ دستگاه آمبولانس دارد، افزود: نوزادانی که در آمبولانس متولد شدند در نقاط شهری، روستایی و اورژانس هوایی به دنیا آمدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان کرمانشاه بیان داشت: تکنسین های فوریت های پزشکی نسبت به انتقال مادرانی که در روستاهای دور افتاده باشند و دچار خونریزی شدید هستند به مراکز فوریت های پزشکی اقدام می کنند.

مدرسی افزود: همچنین این تکنسین ها دوره های آموزشی را با حضور اساتید مامایی گذرانده اند تا در صورت اورژانسی بودن وضعیت به زایمان مادران در آمبولانس یا انتقال آنان به مراکز فوریتهای پزشکی بپردازند.

 

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار