معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: ۱۹ مجتمع گلخانه‌ای و دامپروری قابل واگذاری به بخش غیردولتی در استان آماده پذیرش سرمایه‌گذاران است.
کد خبر: ۶۵۱۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴ 05 September 2018

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم،علی چاله‌چاله  اظهار داشت: در استان کرمانشاه مجتمع‌های بزرگ بخش کشاورزی شامل پنج مجتمع دامپروری و 14 مجتمع گلخانه‌ای آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

وی با اشاره به وضعیت واگذاری پروژه‌های بخش کشاورزی عنوان کرد: در استان فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی در بخش کشاورزی وجود دارد که با سرمایه‌گذاری در این بخش سرمایه‌داران می‌توانند ضمن سرمایه‌گذاری در مجتمع‌های گلخانه‌ای که بهترین رویکرد برای سرمایه‌داران است زمینه اشتغال جوانان را نیز فراهم کنند.

چاله‌چاله با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی حمایت‌های مناسبی از سرمایه‌داران برای سرمایه‌گذاری در مجتمع‌های گلخانه‌ای و دامپروری دارد افزود: طرح‌های واگذاری از مشوق‌های بیشتری برخودار شده و برخی از پروژه‌ها به منظور تسهیل در اجرا توسط سرمایه‌گذاران از زیرساخت‌هایی برخوردار شده‌اند.

وی با اشاره به پروژه‌های قابل واگذاری به سرمایه‌گذاران عنوان کرد: اکنون 14 مجتمع گلخانه‌ای قابل واگذاری در استان شامل مجتمع گلخانه‌ای میاندار قروتک گیلانغرب به مساحت 20 هکتار و ظرفیت 20 هکتار مفید، مجتمع گلخانه‌ای باباولی دین شهرستان صحنه به مساحت 20 هکتار و ظرفیت 16 هکتار سطح مفید وجود دارد.

چاله‌چاله افزود: ایجاد 10 مجتمع گلخانه‌ای گرمسیری در قصرشیرین به مساحت 510 هکتار نیز از جمله این طرح‌‌ها است که 10 واحد 51 هکتاری را دارد که هر واحد دارای 40 هکتار سطح مفید برای تولید محصول گلخانه‌ای است.

وی سایر مجتمع‌های گلخانه‌ای را مجتمع گلخانه‌ای چله نظامی گیلانغرب با مساحت چهار هکتار و چهار هکتار سطح مفید و مجتمع گلخانه‌ای ازناب دینور بخش شهرستان صحنه برشمرد که 20 هکتار مساحت آن بوده و دارای 16 هکتار سطح مفید برای گلخانه است.

چاله‌چاله درباره وضعیت مجتمع‌های دامپروری استان گفت: در استان کرمانشاه پنج مجتمع دامپروری شامل شهرک دامپروری ازگله ثلاث‌باباجانی در سطح 6.5 هکتار به ظرفیت 6900 رأس، شهرک دامپروری ده لیلی روانسر در سطح پنج هکتار و به ظرفیت 1300 رأس، شهرک دامپروری قلعه شاهین که تکمیلی بوده و به مساحت حدود هشت هکتار و دارای ظرفیت 500 رأس، شهرک دامپروری چله گیلانغرب در سطح چهار هکتار و 1300 رأس و شهرک دامپروری ویله بیونیج دالاهو در سطح 7.5 هکتار و به ظرفیت 14 هزار و 400 رأس در انتظار سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری مطمئن هستند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه پروژه‌های مناسبی تاکنون به بخش خصوصی واگذار شده است که امروزه در حال فعالیت یا اجرا هستند خاطرنشان کرد: از جمله طرح‌های واگذاری شده شامل شرکت شیر و دام بنیاد 3000 رأسی در ماهیدشت، مجتمع گلخانه‌ای محصولات خارج از فصل 56 هکتاری در اسلام‌آباد غرب، مجتمع گلخانه‌ای خارج از فصل سرپل‌ذهاب در سطح 27 هکتار و گلخانه محصولات خارج از فصل در سطح 42 هکتار در حیدرآباد هرسین بوده که اشتغالزایی خوبی نیز برای استان در پی خواهند داشت.

 

 

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار