مدیرعامل بازیافت کرمانشاه از تولید روزانه ۶۵۰ تن زباله در این شهر خبرداد و گفت: شهرداری کرمانشاه ۱۰۰ میلیارد ریال به شرکت بازیافت مواد و تولید کود آلی کرمانشاه بدهی دارد.
کد خبر: ۶۵۱۶۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲ 05 September 2018

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم،هایده شیرزادی ، با بیان اینکه حقوق 240 نفر از کارکنان این شرکت چهار ماه به تعویق افتاده است، اظهار داشت: 15 نفر از کارکنان این شرکت به دلیل نگرفتن حقوق استعفا داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه براساس آنالیز فیزیکی انجام شده 55درصد از پسماندهای امسال موادغذایی و پوست میوه‌ است، افزود: در شهریور ماه سال گذشته میزان این پسماندها 75 درصد بوده است.

مدیرعامل بازیافت مواد و تولید کود آلی استان با بیان اینکه روزانه 650 تن زباله در کرمانشاه تولید می‌شود، افزود: براساس آمارهای موجود در شهر کرمانشاه 30 تن از این زباله‌ها توسط زباله‌گردها جمع‌آوری می‌شود.

شیرزادی گفت: به‌دلیل شرایط اقتصادی و افزایش قیمت میوه و مواد غذایی، بیست درصد از پسماندهای غذایی و خوراکی امسال نسبت به مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری باید میزان 100 میلیارد ریال بدهی‌های خود را به این شرکت پرداخت کند، افزود: در صورت استعفای کارکنان این شرکت، 240 بیکار به جامعه بیکاران استان کرمانشاه افزوده می‌شود.

شیرزادی افزود: منسوجات خشک را می‌توان در جهت کاهش میزان گاز مصرفی استفاده کرد و در صورتی که منسوجات خشک شامل نایلون و پوشاک جایگزین گاز مصرفی در شرکت سیمان شود مبلغی به میزان دو میلیون یورو در هزینه‌های گاز مصرفی صرفه‌جویی می‌شود.

وی با بیان اینکه با تفکیک شدن زباله‌های تر و خشک میزان 25 میلیون متر مکعب در مصرف گاز صرفه جویی می‌شود، افزود: باید تفکیک کردن زباله‌ها در استان کرمانشاه فرهنگ سازی شود و با حمایت مسئولان می‌توان میزان دفن مواد بازیافتی را به صفر رساند.

مدیرعامل بازیافت مواد و تولید کود آلی کرمانشاه گفت: به‌دلیل افزایش زباله‌گردها میزان مواد بازیافتی در کرمانشاه کاهش یافته است و مسئولان استان حمایت‌های لازم را جهت هزینه‌های بازیافت مواد از این شرکت داشته باشند.

 

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار