رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تسهیلات دامپروری به عشایر و برخی روستاییان و خانوارهای مورد حمایت کمیته امداد و بهزیستی پرداخت می شود.
کد خبر: ۶۵۱۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰ 05 September 2018

به گزارش تابناک به نقل از مهر،خسرو شهبازی  اظهار داشت: علت ممانعت از خرید دام در گذشته احتمال تلف شدن دام و پیشگیری از به انحراف رفتن تسهیلات مالی بود اما اینک در راستای توسعه دامپروری و با استفاده از دام های اصلاح نژاد شده تسهیلاتی به عشایر و برخی روستاییان و خانوارهای مورد حمایت کمیته امداد و بهزیستی پرداخت می شود.

وی افزود: شرط اعطای این تسهیلات این است که افراد مذکور سه دام سنگین و بیش از ۱۵ راس دام سبک از نژاد های اصلاح شده نظیر کردی، سنجابی، لر و بختیاری داشته و همچنین نسبت به غلاف زنی و داشتن کد ۱۶ رقمی برای شناسه دار شدن دام ها اقدام کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از تشکیل کمیته ای متشکل از جهاد کشاورزی، امور عشایری و نماینده استاندار برای بررسی هزینه کرد تسهیلات در محل خود خبر داد و گفت: هدف از این مهم ارائه خدمت به روستاییان و عشایر و افراد تحت حمایت نهادهای حمایتی است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات مذکور از محل اشتغال روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر است و سقف خاصی ندارد، افزود: در این رابطه محدودیتی برای پرداخت نداریم زیرا ۲۰۰ میلیارد تومان از محل زلزله از سوی دولت به ما پرداخت شد و همچنین ۱۸۰ میلیارد تومان از بخش توسعه اشتغال روستایی و عشایر و ۸۰ میلیارد تومان نیز به نهادهای حمایتی پرداخت شده که در واقع با احتساب سایر منابع تسهیلات ما بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

شهبازی با بیان اینکه ما دغدغه مصرف صحیح این تسهیلات و اینکه منجر به تولید شود را داریم، گفت: کرمانشاه در زمینه دام از نظر شرایط اقلیمی و نیز دسترسی به علوفه مورد نیاز شرایط خوبی دارد تا جایی که برای ۲ تا ۳ برابر ظرفیت موجود نیز مشکلی نداریم.

 

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار