مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه گفت: فنی وحرفه ای کرمانشاه و کتابخانه های عمومی استان در جهت ارتقا شاخص کتابخوانی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
کد خبر: ۶۴۰۵۱۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴ 07 August 2018

به گزارش تابناک به نقل از اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان کرمانشاه، یاور محمدی با اشاره به اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی در فرهنگ اسلامی، اظهار داشت: پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری تلاش در زمینه توسعه فرهنگ مطالعه،کتاب خوانی، تحقیق و پژوهش در جامعه و بهره‌گیری از ظرفیت‌های طرفین در راستای ارتقای شاخص‌های فرهنگی استان بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه با تاکید بر اهمیت همکاری و مشارکت نظام‌یافته در زمینه‎های ممکن با رویکرد بهره‎گیری متقابل از ظرفیت‌‎های موجود بین 2 دستگاه، تصریح کرد: ارتقا، اشاعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه کارکنان، مربیان و کارآموزان از اهداف مور‌دنظر است.

محمدی تحقق اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی را با بهره‎گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه‎های فعالیت اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای و نهاد کتابخانه‎های عمومی مهم دانست و افزود: توسعه فرهنگ مطالعه، کتابخوانی، تحقیق و پژوهش در جامعه مورد تأکید بوده است.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به نقش کتاب و کتاب‌خوانی در فرهنگ اسلامی، گفت‌: کتاب، محصول تجربه‌های بشری و خلاقیت‌های ذهنی و آموخته‌های دراز مدت انسان است که سهم کتاب در انتقال دانش‌ها گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است و تلفیق فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و فراگیری آموزش‌های مهارتی در میان جوانان می‌تواند آینده‌ای روشن و زیبا توام با توسعه و پیشرفت ایران اسلامی را رقم بزند‌.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه نیز در ادامه با تاکید بر اهمیت آموزش‌های مهارتی‌، نقش آموزش‌ها‌ی مهارتی را در راستای ارتقای و توانمند‌سازی نیروی جوان جویای کار مهم برشمرد و خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش کتابخانه‌های عمومی استان با اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه در راستای توسعه و ترویج فرهنگ حسنه کتاب، کتابخوانی و فراگیری آموزش‌های مهارتی در سطح جامعه به‌ویژه جامعه جوان استان شد.

معصومه حسنی‌خونسار گفت: ارتقا سطح کیفی و کمی فرهنگ مطالعه و ارتقا فرهنگ کتابخوانی از طریق مسابقات، گردهمایی، معرفی و نقد کتاب، از جمله اهداف امضای این تفاهم‌نامه بوده است.

وی اظهار داشت: به‌موجب این تفاهم‌نامه، کتابخانه‌های عمومی در فراهم آوردن زمینه استفاده از ظرفیت‌های مطالعاتی و پژوهشی، مشاوره برای منابع موجود در کتابخانه‌ها، مشارکت در برگزاری نمایشگاه‌ها و گردهمایی‌های علمی و فرهنگی، تبلیغات محیطی و اهدای محصولات فرهنگی در دوره‌های آموزشی، بهره‌گیری از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی استان برای ایجاد عدالت فرهنگی (دسترسی عمومی برای همه اقشار جامعه) در بین حرفه‌آموزان، برگزاری نشست‌های مشترک کتاب‌خوانی، نقد کتاب و... با اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان همکاری خواهند داشت.

طبق تعهدات مورد توافق در این تفاهم‌نامه، طرفین از تاریخ امضا به مدت سه سال ادارات‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای و کتابخانه‌های عمومی استان در خصوص همکاری در زمینه‌های علمی، فرهنگی و آموزشی مشترک، بهره‌گیری از ظرفیت کتابخانه‌ های عمومی استان برای ایجاد عدالت فرهنگی (دسترسی عمومی برای همه اقشار جامعه) در بین کارآموزان و حرفه‌آموزان، همکاری در تشویق و ترغیب آن‌ها در راستای ارتقای فرهنگ کتابخوانی، اعمال تخفیف 40 درصدی عضویت در کتابخانه‌های عمومی برای پرسنل فنی و حرفه‌ای، خانواده‌های آنان و کارآموزان معرفی شده از طرف فنی و حرفه‌ای، اطلاع‌رسانی و معرفی قابلیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی در کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی با موضوع ارتقای فرهنگ کتابخوانی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای کتابداران و خانواده‌های آنان و فراهم‌آوری شرایط لازم در راستای شرکت کردن اعضای کتابخانه‌ها در دوره‌های حرفه‌آموزی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار