سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه از کشف، ضبط و معدوم سازی بیش از ۵۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی فاسد و ناسالم در طرح نظارت بهداشتی در شهر کرمانشاه خبر داد.
کد خبر: ۶۳۸۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲ 04 August 2018

به گزارش خبرنگار تابناک؛ دکتر صیاد غلامی، بازدید از مراکز تهیه، استحصال، نگهداری و عرضه فراورده‌های خام دامی را از وظایف دامپزشکی و در جمع خبرنگاران و گفت: در این بازدید‌ها با هرگونه تخلف بهداشتی برخورد قانونی می‌کنیم.

او افزود: در برخی از نظارت‌ها به منظور هم افزایی در نظارت‌های بهداشتی این بازرسی‌ها در قالب گشت‌های مشترک با ادارات مرتبط انجام می‌شود که در این گشت‌ها علاوه بر دامپزشکی، شبکه بهداشت، تعزیرات حکومتی، اجرائیات شهرداری، محیط زیست و دیگر دستگاه‌ها حضور دارند.

او همچنین گفت: در جریان نظارت‌ها یک واحد عرضه فروش مرغ نیز به دلیل تخلف بهداشتی تعطیل شد.

وی مقابله با بیماری‌های استراتژیک دامی و نظارت بر بهداشت عمومی را از وظایف اصلی دامپزشکی برشمرد و عنوان کرد: در بخش نظارت بر بهداشت عمومی که به صورت مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است هیچ گونه مماشاتی نداریم و با هرگونه تخلف به شدت برخورد خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: هرگونه عرضه گوشت ناسالم و خارج از چرخه کشتار مشمول برخورد‌های سخت دامپزشکی و تشکیل پرونده قضایی خواهد شد.

وی یادآوری کرد: گوشت‌هایی که خارج از شبکه بهداشتی و مجاز کشتارگاه عرضه می‌شود ممکن است بهای پایین تری داشته باشد، اما تهدید جدی برای سلامت مردم محسوب می‌شود، زیرا دامپزشکی امکان هیچ گونه نظارت بهداشتی و شرعی بر این گوشت‌ها را ندارد.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های ابتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو خرید و مصرف گوشت کشتار غیر مجاز است.

او گفت: مردم باید توجه کنند گوشت قرمز حتما مهر دامپزشکی داشته باشد و گوشت مرغ نیز در بسته بندی با تاریخ مصرف مشخص عرضه شود.

سرپرست شبکه دامپزشکی کرمانشاه با بیان اینکه عرضه گوشت از پیش چرخ شده تخلف است، گفت: گوشت باید حتما در حضور مشتری چرخ شود.

وی با بیان اینکه دامپزشکی نیز در تمام ساعات شبانه روز تلاش می‌کند امنیت غذایی را برای مردم تامین کند، تصریح کرد: شهروندان هم می‌توانند هرگونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت را با تلفن ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با دامپزشکی در میان بگذارند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار