استاندار کرمانشاه گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان شهریور امسال ۶۷ هزار واحد مسکونی شامل ۱۲ هزار واحدمسکونی احداثی و ۵۵ هزار واحد تعمیری تکمیل و به زلزله زدگان استان تحویل داده خواهد شد.
کد خبر: ۶۱۷۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲ 11 June 2018

به گزارشتابناک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ مهندس هوشنگ بازوند در دیدار با سفرای کشور‌های سوئد و نروژ در تهران با اشاره به اینکه مراحل اسکان اضطراریو اسکان موقت به مناطق زلزله زده به پایان رسیده است، افزود: هم اکنون ۹۴ هزار واحد مسکونی در این مناطق در دست تعمیر و احداث است.

وی در این دیدار که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: دولت پنج هزار و ۳۲۵ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات و کمک‌های بلاعوض بین آسیب دیدگان مناطقزلزله زده توزیع می‌کند.

وی گفت: اکنون بیش از ۱۱ هزار نفر نیروی عملیاتی به منظور بازسازی مناطق زلزله زده در این مناطق مشغول به فعالیت هستند.

مهندس بازوند با بیان اینکه در زلزله کرمانشاه رکورد جدیدی در زمینه امداد و نجات زده شد، افزود: در این زلزله علاوه بر نیرو‌های مردمی و هلال احمر، ۱۱ هزار نیروی نظامیمستقر در منطقه نیز به کمک مردم شتافتند که این موضوع باعث شد امداد رسانی به زلزله زدگان در کمترین زمان ممکن انجام شود.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کرمانشاه، استانی ثروتمند می‌باشد، گفت: فرش قرمز را برای تمام سرمایه گذاران اروپایی که قصد سرمایه گذاری در ایناستان داشته باشند، پهن خواهیم کرد و به طور قطع حافظ منافع آنان در ایران خواهیم بود.

مهندس بازوند افزود: کرمانشاه استانی با فرهنگ غنی است که به عنوان مرکزیت غرب کشور به استان‌های همجوار خدمات دهی می‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های کرمانشاه برای سرمایه گذاری گفت: جاذبه‌های گردشگری در این استان قابل رقابت با بسیاری از جاذبه‌های گردشگری اروپا است.

استاندار کرمانشاه به ظرفیت‌های این استان در زمینه کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: بازندگی‌های خوب و زمین‌های حاصلخیز باعث شده که بخش عمده محصولات کشاورزیکشور در این استان تولید شود.

مقام عالی استان با بیان اینکه نفت در کرمانشاه استخراج می‌شود و چندین واحد پتروشیمی و پالایشگاه در این استان فعال است، تاکید کرد: کرمانشاه از ظرفیت چشمگیری در حوزه نفتو گاز برخوردار است و می‌تواند در این زمینه پذیرای سرمایه گذاران باشد.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود خطاب به سفیران سوئد و نروژ گفت: در صورتی که سوئد و نروژ در رابطه با بیمارستان در مناطق زلزله زده قصد کمک داشتهباشند از آن‌ها استقبال خواهیم کرد.

هلنا سونگلند سفیر کشور سوئد در تهران، هدف از حضور خود در کرمانشاه را بازدید از مناطق زلزله زده این استان عنوان کرد و اظهار داشت: از اینکه روند بازسازی در مناطقزلزله زده به خوبی پیش می‌رود خرسندیم.

سفیر سوئد در تهران همچنین در رابطه با سرمایه گذاری این کشور در کرمانشاه گفت: به طور قطع در مورد مسائل مورد علاقه ۲ طرف برای سرمایه گذاری صحبت خواهیم کرد.

'لارس نوردرم' سفیر نروژ در ایران نیز در این دیدار گفت: سفارتخانه‌های نروژ و سوئد از منابع مالی خود به منظور کمک به زلزله زدگان استفاده خواهند کرد و در این زمینه ازسازمان امور پناهندگان نروژ کمک خواهیم گرفت.

 

 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار