معاون عمرانی استاندار کرمانشاه از بازگشت ساکنان واحد‌های تعمیر شده در مناطق زلزله زده به خانه‌های خود خبر داد.
کد خبر: ۵۸۸۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹ 10 April 2018

به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ معاون عمرانی استانداری کرمانشاه عصر امروز در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده اظهارداشت:باید تلاش کنیم هر چه سریعتر شور و نشاط و رونق به شهر‌ها و روستا‌های زلزله زده برگردد.

مهندس سالاری عنوان کرد: مناطق زلزله زده پس از عبور از آن بحران اولیه و اسکان موقت، اکنون در مرحله اسکان دایم و ساماندهی قرار دارند.

وی افزود: بنیاد مسکن قم به عنوان معین به منظور ساماندهی وارد سرپل ذهاب شده است و هم اکنون مشغول فعالیت هستند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه عنوان کرد: در این زلزله خیرین بسیاری به یاری زلزله زدگان آمدند و در مراحل مختلف و از جمله در مرحله اسکان موقت و دایم کمک‌های خوبیرا انجام داده اند که جای قدردانی بسیار دارد.

مهندس سالاری گفت: ساختمان‌هایی که توسط خیرین ساخته می‌شوند باید کاملا تحت نظارت و با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی صورت گیرند.

وی بیان کرد: باید کمک‌های خیرین به گونه‌ای ساماندهی شود که تعداد بیشتری از مردم زلزله زده از آن کمک‌ها بهره‌مند شوند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: قرار است در مرحله ساماندهی کمک کنیم مردم به تدریج به خانه هایشان برگردند. افرادی که واحد‌های آن‌ها تعمیر شده اند، با کمک فرمانداری‌ها و ستاد معین به منازل خود برمی گردند و چادر‌ها و کانکس‌های آن‌ها جمع آوری می‌شوند تا چهره شهر حالت عادی به خود بگیرد. تاکنون اقدامات مناسبی در این زمینه صورتگرفته است.

وی اظهار داشت: هزینه اسکان موقت توسط دولت تأمین شده و ساخت کانکس‌ها به پیمانکاران سپرده شده است. پیمانکاران نباید با حک آرم خود این ذهنیت را به وجود آورند که کانکس‌ها با هزینه آن‌ها ساخته شده است. متأسفانه مواردی در این زمینه صورت گرفته که محل ایراد است.

این مدیر ارشد استان بیان کرد: اعتبارات مورد نیاز برای اجرای پروژه قطار، در شرایط سخت مالی، توسط دولت تأمین شده است. پیمانکاران این پروژه هم زحمات بسیاری را متحمل

شده اند که جای قدردانی بسیار دارد. در این زمینه برخی پلاکارد‌ها و بنر‌ها نصب شده که انگار قطار را فلان پیمانکار ساخته است و دولت نقش کمرنگی داشته است. این رویه اشتباهاست و باید با نصب تابلو جایگاه مجری طرح و پیمانکار در جای خود مشخص باشد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: اگر توسط ناظرین تشخیص داده شود بنایی در مناطق زلزله زده غیر اصولی ساخته شده باید بی هیچ تردیدی تخریب و یا اصلاح شود.

مهندس سالاری گفت: مصالح مورد نیاز روند بازسازی مناطق زلزله زده از داخل استان تامین می‌شود، ولی این نباید بهانه‌ای برای افزایش قیمت‌ها در روند تامین مصالح برای خانه‌های زلزله زدگان باشد.

 

 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار