معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: ۸۶ درصد از پرونده‌های مشاوره در مراکز نیروی انتظامی کرمانشاه به مصالحه انجامید.
کد خبر: ۴۷۶۰۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴ 10 August 2017
به گزارش خبرگزاری تابناک به نقل از تسنیم،سرهنگ محمدرضا آمویی‌، اظهار داشت: از ابتدای امسال تا‌کنون یک هزار و 856 نفر از مراکز مشاوره نیروی انتظامی مشاوره دریافت کرده‌اند که 86 درصد از این پرونده‌های ارجاع شده به نیروی انتظامی کرمانشاه به مصالحه انجامیده است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه 350 کلاس آموزش همگانی در معاونت اجتماعی نیروی انتظامی تشکیل شده است، گفت: 12 هزار نفر در این کلاسهای آموزشی شرکت کرده‌اند.

آمویی بیان کرد: 14 سال از تشکیل مراکز مشاوره در نیروی انتظامی می‌گذرد و این مراکز در ایجاد صلح در مراجعان و کاهش بار نیروی انتظامی نقش مهمی داشته‌اند.

وی از برگزاری 83 جلسه شورای معتمد پلیس در این معاونت خبر داد و گفت: چهار طرح مشارکتی با همکاری سایر نهادها و ادارات برای کاهش آسیبهای اجتماعی در کرمانشاه برگزار شده است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به برپایی 65 مورد نمایشگاه در زمینه‌های مختلف در نیروی انتظامی، بیان کرد: از دیگر اقدامات این معاونت برای پیشگیری و کاهش جرایم در استان آموزش چهره به چهره در محلات پرخطر و آسیب‌زا است که در این راستا مشاوران و کارکنان نیروی انتظامی حضور یافته و از نظرات کارشناسی اساتید برجسته در این زمینه نیز استفاده می‌شود.

آمویی عنوان کرد: برای تشکیل شورای معتمد از افراد معتمد و تاثیرگذار در مناطق مختلف استفاده می‌شود که در کنار نیروی انتظامی در راستای کاهش جرایم تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه تا حدودی ریشه جرایم را می‌توان در فرهنگ‌ها و خرده فرهنگ‌ها جست‌و‌جو کرد، اظهار کرد:  برخی آداب خرده فرهنگ‌ها همچون احترام به بزرگان در ایجاد صلح و سازش و کاهش جرایم نقش مؤثری دارد.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار