یکی از نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: به دلیل درگیری هایی که بین دولت های بنی امیه و بنی عباس بر سر قدرت پیش آمد، بیشترین ترویج فرهنگ اسلامی و شیعی در دوران امامت حضرت صادق (ع) انجام شد.
کد خبر: ۴۶۳۴۲۹
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴ 20 July 2017
به گزارش خبرگزاری تابناک به نقل از ایرنا،آیت الله امان نریمانی ، ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: زندگی این امام همام مانند بقیه ائمه اطهار به جز حضرت علی (ع) و امام حسن مجتبی (ع) که امکان تشکیل حکومت داشتند در سخت ترین شرایط و عموما در حصر گذشت.

وی ادامه داد: حضرت امام صادق (ع) در طول عمر بابرکتشان تمام سعی و توان خود را در راه ترویج فرهنگ اسلامی و شیعی گذراند و نقش زیادی در تثبیت این دین الهی داشت.

آیت الله نریمانی یادآوری کرد: آن حضرت معتقد بودند که برای ترویج هرچه بیشتر دین اسلام باید شاگردان زیادی تربیت شود و از همین رو نزدیک به چهار هزار نفر را مورد تعلیم و تربیت قرار دادند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان اسلام نیز که از ترویج فرهنگ اسلامی به شدت ترس و واهمه داشتند، امام ششم شیعیان را مدام تحت نظر داشتند.

وی افزود: البته به دنبال درگیری های نظامی که در زمان امام صادق (ع) بین بنی امیه و بنی عباس بوقوع پیوست ایشان از این فرصت و خلاء به بهترین شکل ممکن استفاده کردند و به تربیت شاگردان بسیاری همت گماشتند.

آیت الله نریمانی در ادامه و با اشاره به تاثیر غیرقابل انکار امام صادق (ع) از لحاظ علمی بر عالمان زمان خود، یادآوری کرد: ابوحنیفه یکی از پیشوایان بزرگ اهل سنت، می گوید که اگر 
آن 2 سالی که محضر امام صادق (ع) را درک نکرده بودم الان هلاک می شدم.

وی در پایان گفت: با گسترش تعلیمات امام صادق (ع) و پس از مسلط شدن بنی عباس بر اوضاع، ایشان تحت مراقبت شدید قرار گرفت و ارتباط مردم با آن حضرت قطع شد تا سرانجام آن امام همام در روز 25 شوال سال 148 هجری قمری به فرمان منصور دوانیقی به شهادت رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار