رئیس اتحادیه میوه و سبزی ‌فروشان کرمانشاه از فعالیت میوه‌ فروشان دوره گرد انتقاد کرد و گفت: این افراد که حتی گاهی میوه‌های "پادرختی" عرضه می‌کنند، باعث شده اند مغازه‌های میوه فروشی دچار رکود شوند.
کد خبر: ۴۶۰۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵ 16 July 2017
به گزارش خبرگزاری تابناک به نقل از ایسنا،سید علی حسینی ، اظهار کرد: فعالیت میوه فروشان دوره‌گرد که دستفروشی می‌کنند یا با وانت میوه می‌فروشند، به معضلی برای مغازه‌های میوه فروشی تبدیل شده‌ و بسیاری از مغازه‌ها را به رکود کشانده اند.

وی ادامه داد: این دوره‌گردها نه هزینه آب و برق، حق عضویت اتحادیه و مالیات می‌پردازند و نه از سوی بهداشت، تعزیرات و سایر مراجع  نظارتی تحت کنترل هستند.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی ‌فروشان کرمانشاه افزود: این افراد میوه‌های بی‌کیفیت عرضه می‌کنند که گاهی میوه‌های پادرختی است که به صورت رایگان از داخل باغات جمع می‌شود و یا میوه‌هایی که درجه پایین دارد و در میدان بار باقی مانده را به فروش می‌رسانند.

وی یادآور شد: این افراد حتی گاهی وزن میوه‌ عرضه شده را هم دستکاری می‌کنند.

حسینی با بیان اینکه بارها درخواست ساماندهی این دوره‌گردها را داشته و حتی پیگیری و جلساتی از طریق اتاق اصناف با شهردار داشته ایم، تاکید کرد: خواسته ما این است که این افراد داقل در جایی مشخص ساماندهی شوند که امکان نظارت بر قیمت و کیفیت محصولات آنها وجود داشته باشد و اگر مردم شکایتی داشتند قابل پیگیری باشد.

وی افزود: قیمت پایینی که دستفروشان برای میوه‌های بی کیفیت قرار می‌دهند بر قیمت میوه در مغازه‌ها نیز تاثیر داشته است.

به گفته رئیس اتحادیه میوه و سبزی ‌فروشان کرمانشاه، متاسفانه مردم هم کیفیت را فدای قیمت کرده و از این افراد خرید می‌کنند.

حسینی خاطرنشان کرد: عرضه‌کنندگان میوه به این شکل در تمام شهر پراکنده هستند و برخی از آنها در بازار روزها کار می‌کنند، بدون آنکه مجوزی داشته باشند.

وی معتقد است، به دلیل فعالیت این دوره گردها بسیاری از مغازه‌های میوه و سبزی فروشی در حال ورشکستگی هستند.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی ‌فروشان کرمانشاه افزود: برخورد با این دوره‌گردها و ساماندهی آنها باید با همکاری اجرائیات شهرداری صورت گیرد، اما چون این افراد هم باید کسب روزی کنند، تقاضای ما ساماندهی آنها در منطقه مشخصی است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار