درهفته دولت؛
به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، مرکز بایگانی ریلی گمرک مرز رسمی پرویزخان با حضور سرپرست فرمانداری قصرشیرین و جمعی از مسوولان محلی روز یکشنبه به بهره برداری رسید
کد خبر: ۲۸۶۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳ 28 August 2016
به گزارش تابناک به نقل ازایرنا،سرپرست فرمانداری قصرشیرین در آیین بهره برداری از این مرکز گفت:برای ایجاد این مرکز 700 میلیون ریال اعتبار هزینه شده که ظرفیت نگهداری 14 هزار زونکن سند و دفتر گمرکی را دارد.
مراد علی تاتارافزود: مرز رسمی پرویزخان در شهرستان قصرشیرین به صورت رسمی در سال 86 تاسیس و راه اندازی شد که هم مرزبااقلیم کردستان عراق و در همسایگی استان سلیمانیه این اقلیم قرار دارد.
وی گفت: هم اکنون عمده کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین با مناطق کردنشین عراق به ویژه شهرهای کلار، سلیمانیه و همچنین موصل، خانقین و کرکوک در بخش مرکزی این کشور انجام می شود.
تاتار اضافه کرد: هم اکنون 54 درصد کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به عراق صادر و نقش کلیدی و حیاتی در جذب بازار این کشور همسایه دارد. 
وی گفت: روازنه به طور میانگین 800 دستگاه کامیون کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق صادر و 600 دستگاه تانکر سوخت رسان عراقی و ایرانی از مبدا اقلیم کردستان عراق روزانه از طریق مرز رسمی پرویزخان به مقصد بنادر جنوبی کشورمان وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می شود.
** بهره برداری از سرسرای ورزشی بدنسازی پوریای ولی در قصرشیرین 
همچنین امروز به مناسبت هفته دولت سرسرای ورزشی بدنسازی پوریای ولی در قصرشیرین با استفاده از اعتبارات صندوق کارآفرینی امید با پنج میلیارد ریال اعتبار و با اشتغال زایی برای سه تن به بهره برداری رسید.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین در آیین بهره برداری ازاین طرح گفت: پارسال صندوق کارآفرینی امید قصرشیرین در 2 حوزه اشتغال و ازدواج 27میلیار ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرد که 107 مورد آن برای ایجاد اشتغالزایی و 48 مورد برای ازدواج بوده است.
شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از 27 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه با عراق 186 کیلومتر مرز مشترک داردکه در امتداد این مرز دو معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این دو مرز انجام می شود.
منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار