فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: اجازه نخواهیم داد عده‌ای هنجارشکن امنیت مردم و جامعه را خدشه‌دار کنند و بساط معدود افراد هنجارشکن و قانون گریز در استان برچیده خواهد شد.
کد خبر: ۱۱۳۷۹۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۷ 15 November 2023

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا سردار مهدی حاجیان در همایش "امنیت محله محور" در شهرستان گیلانغرب، از اهتمام پلیس برای برقراری امنیت در جامعه خبر داد و گفت: ملاک ارزیابی عملکرد پلیس مردم هستند و اگر آن‌ها از این عملکرد رضایت داشتند می‌توانیم بگوئیم برای برقراری امنیت موفق عمل کرده ایم.

حاجیان با بیان اینکه من و همکارانم با خود عهد کرده ایم که آسایش خود را فدای آرامش مردم کنیم و در این راه مقدس از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد، ادامه داد: مردم شریف استان کرمانشاه و شهرستان گیلانغرب مطئمن باشند تا پای جان برای رفاه و آسایش و امنیت آن‌ها تلاش و مبارزه خواهیم کرد.

وی با اعلام اینکه امروز پلیس جمهوری اسلامی خدمتگزار واقعی مردم است و به این خدمتگزاری هم افتخار می‌کند، گفت: تقدیم بالغ بر ۵۴ شهید دلیل خوبی بر این ادعاست تا ثبت کند در عمل خادم مردم بوده و هدفی جز برقراری امنیت و آرامش برای شهروندان نداریم.

رئیس پلیس استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد عده‌ای هنجارشکن امنیت مردم و جامعه را خدشه دار کنند، افزود: ماموران انتظامی با هر فرد هنجارشکن و قانون گریزی که با هر نیت و انگیزه‌ای بخواهد برای دیگران ایجاد مزاحمت و رعب و وحشت کند و یا به اموال دیگران دست درازی نماید، قاطعانه و قانون مدارانه برخورد خواهند کرد.

حاجیان با بیان اینکه حتی درخت عدالت هم در مزرعه امنیت رشد می‌کند، تصریح کرد: کرمانشاه به هیچ عنوان مکان امنی برای مجرمان، هنجارشکنان و افراد قانون گریز نیست و برخورد پلیس با این افراد چنانچه دست از رفتار خود برندارند، سخت و پشیمان کننده خواهد بود.

رئیس پلیس استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه بخش دیگری از وظایف پلیس در حوزه ایجابی است، افزود: پلیس به عنوان ضابط قانون در کنار دستگاه قضایی مطالبات مردم را از دستگاه‌های اجرایی مطالبه خواهد کرد.

وی گفت: پلیس نمی‌تواند بنشیند و نظاره گر مرگ هموطنان و همشهریان خود در حوادث جاده‌ای باشد، بنابراین با شناسایی نقاط حادثه خیز از دستگاه‌های متولی می‌خواهد آن را اصلاح کند و اگر این اتفاق نیفتاد آن گاه هم آن دستگاه کم کار را به مردم معرفی و هم علیه آن اعلام جرم خواهد کرد.

حاجیان همچنین به آغاز اقدامات امنیت محور پلیس کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد قاطعانه با سارقان، مالخران، قاچاقچیان، خرده فروشان و معتادان متجاهر اجرا و طی ماه‌های اخیر خوشبختانه نتایج خوبی نیز به همراه داشته است.

عالی‌ترین مقام انتظامی استان کرمانشاه افزود: یکی از مهمترین نتایجی که اجرای این طرح‌ها به دنبال داشته دستگیری ۴۵۰۰ خرده فروش مواد مخدر و جمع آوری ۲ هزار و ۲۷۰ معتاد متجاهر از سطح شهر‌ها و روستا‌های استان بوده است، ضمن اینکه برخورد‌های بسیار خوبی هم با اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت عمومی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در طرح امنیت محله محور، پلیس به کمک و همراهی مردم نیاز دارد، خطاب به حاضرین، گفت: ابلاغ ماموریت از شما و انجام آن از سوی پلیس باشد تا با این همراهی و هم افزایی بتوانیم امنیت پایدارتری را نه در حرف، بلکه در عمل ایجاد کنیم.

حاجیان همچنین از اجرای طرح کلانتریار در حاشیه طرح امنیت محله محور خبر داد و گفت: در این طرح هر شهروند نقش یک کلانتر را خواهد داشت و مسئولیت پیدا می‌کند برای ارتقاء امنیت محله خود با پلیس همکاری کند.

فرمانده انتظامی استان در بخش پایانی سخنان خود با ابراز خرسندی از حضور در جمع صمیمی مردم گیلانغرب، این شهر را دیار تمدن و تدین و مردمان آن را مردمی غیرتمند، سلحشور و ولایتمدار خواند که در طول تاریخ همواره به نیکی از آن‌ها یاد شده است.

وی گفت: مردم مقاوم و سلحشور گیلانغرب چه در دوران دفاع مقدس و چه پس از آن، بهترین همراه و پشتیبان برای نظام و انقلاب اسلامی بوده اند و غیرتمندانه از عزت و استقلال این سرزمین دفاع کرده اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، حاجیان با اشاره به حضور تعداد زیادی از بزرگان ایلات و طوایف و معتمدان محلی در گیلانغرب، آن‌ها را برای استان مایه خبر و برکت دانست و گفت: امیدوارم همه برای اجرای طرح امنیت محله محور کمک کنند تا در آینده‌ای نزدیک شاهد برچیده شدن حضور معدود افراد هنجارشکن و قانون گریز در این شهرستان باشیم.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار