استاندار کرمانشاه با اشاره به لزوم و اهمیت همکاری و مشارکت مردم در برنامه‌های دولت و کشور بر نقش محوری مساجد در این راستا تاکید کرد و گفت: مساجد محل تعادل بخشی در جامعه باشند یعنی هم مطالبات مردم پیگیری شود و هم فرصت‌ها و بستر‌های لازم برای رشد مشارکت مردم تشریح گردد.
کد خبر: ۱۱۳۷۹۸۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵ 15 November 2023

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا؛ محمدطیب صحرایی در جلسه پیگیری و برنامه ریزی طرح «محله‌های مسجد محور» در استانداری با اشاره به اثرگذاری مسجد، خانه و مدرسه برای نوجوانان و جوانان اظهار کرد: با هماهنگی بین مسجد، مدرسه و خانواده جامعه‌ای آبادتر و درخشان‌تر خواهیم داشت بنابراین با هم افزایی، برنامه‌ها خیلی بهتر و دقیق‌تر در جامعه اجرایی خواهد شد.

وی رمز توفیق روز افزون جمهوری اسلامی را فرمایشات و تاکیدات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در زمینه ترسیم آینده‌ای درخشان از ایران اسلامی برخلاف میل و دمیدن روحیه ناامیدی توسط دشمنان انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار کرد: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی با دستاورد‌های عظیمی روبرو بوده و امروز مهمترین جهاد در کشور دمیدن روح امیدواری است.

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات و آسیب‌ها باید در عین شناسایی نقاط ضعف و تدوین برنامه‌ای دقیق، نباید دچار سستی و ناامیدی شویم، تصریح کرد: بر اساس فرمایش امام خمینی (ره) مردم ما بهتر از مردم زمان رسول اکرم (ص) هستند و همچنین بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی جوانان حال حاضر بهتر از جوانان اوایل انقلاب هستند بنابراین ما باید روحیه امیدواری را جزو اهداف و برنامه‌های خود در جامعه بدانیم و این موضوع را در مقولاتی متداول ترجمه کنیم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در سخنان و فرمایشات مقام معظم رهبری چه در سال‌های قبل از انقلاب برای پیروزی و چه پس از انقلاب برای جهت دهی به مسیر کشور، حتی یک جمله ناامید کننده پیدا نمی‌کنیم و رمز توفیق روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی برخلاف خواست دشمنان همین موضوع است.

وی اظهار داشت: باید روحیه امیدواری را در همه امورات و کار‌ها گسترش دهیم و امروز با استدلال اعتقاد داریم که برخلاف تمامی صحبت ها، در جنگ فرهنگی با دشمنان پیروز شدیم.

صحرایی بیان داشت: امروز در جامعه ایران اسلامی، جوانان با نشاط و پرتحرک به دنبال کار‌های اثرگذار و ماندگار در کشور هستند و باید این داشته‌ها و ظرفیت‌های بی بدیل خود را قدر بدانیم و برای آینده درخشان آنان با تلاش بیشتری کار کنیم.

وی با اشاره به تلاش‌های در حال انجام در کشور و استان برای حرکت به سمت پیشرفت و بالندگی گفت: همین روز گذشته با سه وزیر دیدار داشتم که خوشبختانه اقدامات خوبی در جهت حل مشکل ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه پس از چندین سال و همچنین برای توسعه راه آهن و راه‌ها و اجرای طرح تله کابین در کرمانشاه انجام شد.

وی ادامه داد: سخنی که در جهت ایجاد ناامیدی باشد نمی‌تواند نجات بخش کشور باشد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار