مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه از توزیع ۵۸۰ میلیارد ریال تجهیزات، بسته‌های آموزشی، وسایل هنرستانی و آزمایشگاهی، رایانه با هدف هوشمندسازی کلاس‌های درس استان کرمانشاه در تابستان امسال برای شروع سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ خبر داد.
کد خبر: ۱۱۲۷۷۱۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۰ 23 September 2023

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا «مرزبان نظری»؛ با بیان اینکه ۲۰۰ میلیارد ریال از این اعتبارها در راستای خرید وسایل و تجهیزات هنرستان های استان خریداری شده است، افزود: خرید وسایل آزمایشگاهی برای کلاس های دروس علوم تجربی و شیمی، نصب وسایل پروژکتور و برای هوشمند سازی کلاس های درس دانش آموزان، میز و نیمکت کلاسی، دستگاه فتوکپی و دیگر امکانات، بین مدارس توزیع شده است.

وی همچنین بیان کرد: برای سال تحصیلی جدید؛ ۱۵ مدرسه با ۱۰۰ کلاس درس با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال؛ در هفته گذشته همزمان با مراسم افتتاح ۲ هزار مدرسه کشور که با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهور برگزار شد؛ تحویل آموزش و پرورش استان کرمانشاه شد.

تمام کلاس های درس مدارس استان به وسایل استاندارد گرمایشی مجهز هستند

نظری در بخش دیگر از صحبت های خود اعلام کرد: از سال گذشته تمام کلاس های درسی در سطح مدارس شهری و روستایی و حتی کانکسی استان به سیستم گرمایشی استاندارد گازی و برقی مجهز شده اند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه با بیان اینکه هیچ یک از کلاس های درسی استان کرمانشاه بخاری نفتی و قطره چکان ندارند و ممنوع است، اظهار کرد: در تمام کلاس های درسی استان به بخاری گازی و یا برقی نصب شده است.

نظری در ادامه با بیان اینکه نگهداری از وسایل آموزشی، سیستم گرمایشی و سرمایشی در سطح مدارس به ویژه روستایی ضعیف است، گفت: متاسفانه هرسال بخشی از اعتبارات این سازمان صرف جایگزین کردن وسایل و تجهیزات سال قبل می شود.

۱۱۰ پروژه در سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه در دست اجرا است

وی در ادامه بیان کرد: اکنون، ساخت، تجهیز، و نوسازی ۱۱۰ مدرسه در دستور کار سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قرار دارد که ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار آن از محل کمک خیرین مدرسه ساز است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود به طرح مولد سازی و فروش اموال مازاد دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: تاکنون ۵۳ ملک آموزش و پرورش استان را به سازمان خصوصی سازی کشور معرفی کرده ایم، اما هنوز تصمیم نهایی در خصوص آنها به این سازمان اعلام نشده است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۵۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است و هم اکنون سه هزار و ۴۶۴ مدرسه و ۱۳ هزار و ٧۵١ کلاس درس دارد.

همچنین ٣٨٨ خیر در کرمانشاه فعالیت دارند و استان به لحاظ سرانه فضاهای آموزشی رتبه ١١ کشور را با کمک خیرین داراست.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار