مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: سهم استان در زمینه تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی ۱۶۵ میلیارد تومان است.
کد خبر: ۱۱۲۶۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۴ 17 September 2023

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از فارس مختار احمدی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران تعهد اشتغال استان در سال‌جاری را ۳۲ هزار و ۳۱۷ فرصت شغلی اعلام کرد و گفت: تا به امروز بیش از ۱۶ هزار فرصت شغلی معادل ۴۵ درصد از این میزان تعهد شده در سامانه ملی رصد ثبت شده است.

وی به عنوان دبیرخانه کارگروه و اشتغال به پرداخت تسهیلات اشتغالزا در حوزه‌های مختلف اشاره و بیان کرد: سهم استان کرمانشاه در زمینه تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی ۱۶۵ میلیارد تومان است که با توجه به اینکه اخیرا به بانک‌ها ابلاغ شده، تاکنون ۳۵ میلیارد تومان با اشتغازایی ۵۰۰ نفر پرداخت شده است.

وی پرداختی تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ را ۱۴۲ میلیارد تومان با اشتغالزیی ۹ هزار و ۷۲۲ نفر عنوان کرد و افزود: در حوزه تعاون یک خط اعتباری، ۳ هزار میلیارد تومانی در کل کشور برای پرداخت به تعاونی‌ها در نظر گرفته شده که سهم استان کرمانشاه ۶۰ میلیارد تومان است که معادل همین مبلغ با تشکیل کمیته فنی کارشناسی به بانک عامل معرفی شده است.

احمدی تصریح کرد: از محل تسهیلات سفر رئیس جمهور، بانک‌های عامل حدود ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان، پرداختی داشته‌اند که روند پرداخت نسبت به گذشته سرعت یافته است.

وی با بیان اینکه در حوزه روابط کار سالانه بیش از ۶ هزار فقره پرونده شکایتی رسیدگی و بیش از ۱۰ هزار بازرسی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در پنج ماهه سپری شده از سال‌جاری، ۲ هزار و ۸۵۰ مورد بازرسی در جهت کاهش حوادث ناشی از کار و اجرای صحیح  قوانین کار برای ارائه خدمات شایسته به قشر کارگر و کارفرما انجام شده است.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار