احمد وحیدی وزیر کشور در ادامه سفر خود به استان کرمانشاه بامداد جمعه از محله کم برخوردار آقاجان شهر کرمانشاه بازدید کرد.
کد خبر: ۱۱۰۷۰۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰ 26 May 2023

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا وزیر کشور به درخواست استاندار کرمانشاه سفر خود به این استان را یک روز دیگر تمدید و بامداد روز جمعه از محله آقاجان بازدید کرد.

وحیدی در این بازدید آخرین وضعیت اجرای طرح ساماندهی آقاجان را بررسی و با جمعی از اهالی محله به صورت مستقیم و چهره به چهره گفت و گو کرد.

وزیر کشور آذرماه سال گذشته نیز از محله کم برخوردار آقاجان کرمانشاه بازدید کرد.

در طرح ساماندهی محله آقاجان، ارتقای زیرساخت ها(آب، شبکه فاضلاب، آسفالت و...)، توسعه فضاهای فرهنگی، برنامه های فرهنگی، جمع آوری معتادان متجاهر، تخریب خانه ها و پاتوق های مصرف مواد و... در حال اجراست و تاکنون حدود ۱۰۰ پاتوق تخریب شده است.

محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه درباره آخرین وضعیت ساماندهی این محله و برنامه استان برای کاهش آسیب های اجتماعی، توضیحاتی را به وزیر کشور ارائه کرد.

وزیر کشور هم در این بازدید بر تکمیل طرح ساماندهی و مدیریت آسیب های اجتماعی استان بویژه در محلات حاشیه نشین و محله آقاجان تاکید کرد.

در این بازدید نمایندگان چند تشکل مردم نهاد که اقدامات متعددی در مناطق حاشیه نشین بویژه آقاجان انجام داده بودند نیز حضور داشتند و درباره نیازها و مشکلات آقاجان توضیحاتی را به وزیر کشور ارائه کردند.

در نشست قبلی شورای اجتماعی کشور موضوع آسیب های اجتماعی استان مطرح و مقرر شده طرح جامع مدیریت و کاهش این آسیب ها مطرح و در شورا مصوب شود.

وزیر کشور روز پنجشنبه به منظور بازدید از مناطق مرزی و زیرساخت های اربعین در مرز خسروی وارد استان کرمانشاه شد.

شهر کرمانشاه با بیش از یک میلیون نفر جمعیت حدود ۴۰۰ هزار نفر حاشیه نشین دارد که در حدود ۳۰ محله سکونت دارند.

دولت ساماندهی محله کم برخوردار آقاجان را از سال گذشته آغاز کرده و این پروژه با روند مطلوبی در دست اجرا است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار