مدیرکل فرودگاه بین‌المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه گفت: عملیات بهسازی باند اصلی این فرودگاه پیش‌بینی شده که آبان ماه امسال به پایان برسد.
کد خبر: ۱۱۰۶۵۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷ 23 May 2023

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا مجتبی بیاتی با اشاره به آغاز عملیات بهسازی باند اصلی فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه از ۱۲ اردیبهشت ماه امسال افزود: مدت زمان احداث این طرح که یک طرح ملی و استراتژیک فرودگاه کرمانشاه در سال ۱۳۵۰ احداث شده است و در بخش پروازی به عنوان فرودگاه مرکزی فرودگاه های غرب کشور نقش بسزایی در جابجایی مسافرین استان‌های غربی دارد که با انجام بیش از ۵۰ پرواز برنامه‌ای هفتگی به پنج مقصد داخلی نقش تاثیرگذار و بی بدیلی در توسعه استان ایفا کرده است.

هم‌اکنون از ۲۰ درصد ظرفیت فرودگاه کرمانشاه استفاده می‌شود که به دلیل کمبود ناوگان هوایی، بخش عمده تقاضای مردم مغفول مانده است.

سال گذشته از طریق این فرودگاه ۲۷۰ هزار و ۸۴۶ مسافر از طریق این فرودگاه بین المللی به مقاصد داخلی از جمله تهران، مشهد، کیش ، شیراز و عسلویه در قالب ۲ هزار و ۹۷۰ پرواز جابجا شدند.

هم‌اکنون از ۲۰ درصد ظرفیت فرودگاه کرمانشاه استفاده می‌شود که به دلیل کمبود ناوگان هوایی، بخش عمده تقاضای مردم مغفول مانده است.

«مجتبی بیاتی» با تاکید بر اهمیت بالای بهسازی باند فرودگاه شهید اشرفی اظهار کرد: افزایش ناوگان شرکت‌های هواپیمایی و پاسخگویی مطلوب به تقاضای مسافران، از جمله ثمراتی است که پس از بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه پدید خواهد آمد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار