استاندار کرمانشاه در سفر به شهرستان قصرشیرین، از زیرساخت‌های در حال احداث توسط دستگاه‌های مختلف در مرز خسروی جهت میزبانی از زوار اربعین بازدید و دستورات لازم برای تسریع در پیشبرد طرح‌ها را صادر کرد.
کد خبر: ۱۱۰۴۸۰۳
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲ 12 May 2023

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا دکتر محمدطیب صحرایی در بازدید از پروژه احداث قرارگاه اربعین حسینی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نزدیکی مرز بین المللی خسروی، آخرین وضعیت پیشرفت این طرح را بررسی کرد.

این پروژه هفت هکتاری که قرار است امسال میزبان زائران اربعین حسینی باشد، شامل چهار دستگاه سوله اسکان و پذیرایی، درمانگاه، آشپزخانه بزرگ، امکانات بهداشتی، پد بالگرد، پارکینگ و... است.

هم اکنون سوله های این قرارگاه ساخته شده و سایر امکانات هم با سرعت مناسبی در حال ساخت است.

 استاندار کرمانشاه همچنین از بزرگراه در حال احداث مسیر تردد زائران اربعین حسینی در کمربندی شهر قصرشیرین بازدید و بر تکمیل قطعه ۴.۵ کیلومتری آن تا پیش از ایام اربعین تاکید کرد.

این بزرگراه با مجموع تقاطع نصرآباد و دیگر سازه های مسیر ۵.۵ کیلومتر است که در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد از مرحله RCC(بتون غلتکی) آن به اتمام رسید.

برای ۴.۵ کیلومتر مذکور که بخشی از قطعه ۱۰ بزرگراه در مسیر کمربندی قصر شیرین به سمت خسروی است، تاکنون به قیمت روز ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده و تا پایان اتمام عملیات حدود ۴۰ میلیارد تومان دیگر نیاز خواهد داشت.

استاندار کرمانشاه پس از بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته در مرز خسروی، وارد پایانه منذریه در مرز عراق شد و زیرساخت ها، مسیر ورود، گیت ها و سایر امکانات آن را بررسی کرد.

در این بازدید که جمعی از مسئولان عراقی از جمله مدیر پایانه منذریه هم حضور داشتند، استاندار کرمانشاه بر توسعه و افزایش گیت های پذیرش مسافران با طراحی یک مسیر جدید برای ورود زائران ایرانی به عراق با هدف تسهیل تردد و جلوگیری از ازدحام تاکید کرد و به ادارات مربوطه دستور داد که به سرعت عملیات اجرایی آن را آغاز کنند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار