مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه:
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: هلال احمر استان ۲۴ پایگاه و پست سیار امداد و نجات نوروزی در مسیر تردد مسافران نوروزی به خصوص نقاط پرخطر و حادثه خیز استان دارد و مسافران و همشهریان می توانند به صورت شبانه روزی با شماره ۱۱۲ تماس گرفته و حوادث احتمالی را اطلاع دهند.
کد خبر: ۱۰۹۷۵۲۲
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰ 21 March 2023

به گزارش تابناک کرمانشاه«محمد باقر محمدی»در بازدید از محوطه تاریخی طاق بستان بیان داشت: ۱۵ شعبه شهرستانی جمعیت هلال احمر فعالیت شبانه روزی دارند و در صورت نیاز نزدیکترین تیم ها به محل حادثه اعزام می شوند.

وی در ادامه گفت: طرح امداد و نجات از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین است و ۸۰۰ نفر در استان درگیر این طرح خواهند بود، ضمن اینکه تیم های واکنش سریع و نیز امداد هوایی استان در آمادگی کامل هستند.

محمدی تصریح کرد: با اینکه اغلب اعضای هلال احمر به صورت داوطلب هستند اما این را پذیرفته اند که در خدمت مردم و نوروزبانان بی نوروز باشند.

مدیرعامل هلال احمر استان افزود: در حوزه جوانان نیز ۱۷ پست در ورودی شهرها برای راهنمایی مسافران نوروزی و نیز ایجاد فضای دوستدار کودک به منظور فعالیت های نقاشی و مسابقه کودکان فعال هستند.

به گفته وی تیم های سحاب و سحر هلال احمر نیز با دوچرخه فعال هستند و جعبه کمک های اولیه را به مکان هایی که تجمع زیاد است خواهند رساند.

محمدی در پایان بیان داشت: ۱۷ هزار و ۲۰۰ عضو آموزش دیده شاخه جوانان جمعیت هلال احمر در استان وجود دارد و برای سال ۱۴۰۲ هم تمرکز بر افزایش اعضا و کیفی کردن آموزش آنهاست.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار