رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان صحنه از راه اندازی پویشی در این شهرستان با عنوان "هرسال شمال، امسال صحنه" برای جذب گردشگران نوروزی خبرداد.
کد خبر: ۱۰۹۷۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷ 18 March 2023

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا سعید بروشان ، بااشاره به طبیعت زیبا و چشم نواز و آب و هوای مطبوع این شهرستان، اظهار کرد: باتوجه به اینکه صحنه به عنوان باغ شهر کرمانشاه معروف شده، برای همین در آغاز فصل بهار زیبایی‌های آن دو چندان می‌شود.

وی ادامه داد: براین اساس، فرمانداری و میراث فرهنگی شهرستان صحنه، برای جذب بیشتر گردشگران نوروزی به این شهرستان، پویش "هرسال شمال، امسال صحنه" را راه اندازی کرده‌اند.

رئیس میراث فرهنگی صحنه با بیان اینکه مردم این شهرستان با شرکت در این پویش و از طریق فضای مجازی مردم ایران را برای سفر به این شهرستان دعوت می‌کنند، گفت: در این شهرستان پنج جاذبه مهم گردشگری وجود دارد که شامل سراب دربند، سراب سیری جان، روستای کندوله، کوه و منطقه گردشگری امروله و گوردخمه است.

وی ادامه داد: دربند صحنه جایی است که به واسطه زیبایی‌هایش و آثار باستانی که در اطراف آن قرار گرفته، احتمالا تفرجگاهی برای بسیاری از شاهان ادوار مختلف ایران بوده است.

بروشان تصریح کرد: این سرابِ جوشان پس از تبدیل شدن به یک رودخانه از میان دره‌ای بسیار زیبا و پوشیده از درختان عبور می‌کند.

وی تاکید کرد: همچنین در بدنه کوه شوق علی واقع در شمال شهر صحنه و سمت راست سراب دربند، گوردخمه‌ای قرار دارد که تنها گوردخمه دو طبقه ایران محسوب می شود و در ارتفاعی 50 متری از سطح رودخانه ساخته شده است.

رئیس میراث فرهنگی صحنه یکی دیگر از مناطق زیبای این شهرستان را سراب سیری جان عنوان کرد و گفت: سراب سیری جان نیز تفرجگاهی زیبا در دهستان خدابنده لو است که در فاصله 25 کیلومتری از شهر صحنه واقع شده و گردشگران می‌توانند روز خوبی را به همراه دوستان و خانواده خود در کنار آن بگذرانند.

وی از روستای کندوله هم به عنوان یکی دیگر از جاذبه های مهم این شهرستان نام برد و افزود: این روستا در فاصله حدود 80 کیلومتری از مرکز استان و 62 کیلومتری از شهرستان صحنه قرار گرفته و جزو 14 روستای هدف گردشگری استان محسوب می شود که قدمتی زیباد و طبیعتی بکر و ویژه دارد.

بروشان گفت: کوه و منطقه گردشگری امروله با وسعت 42 هزار هکتار نیز از نظر طبیعت و حیات وحش، منطقه‌ای کاملا بکر و دست نخورده است که تحت حفاظت محیط زیست قرار دارد.

وی در پایان با اشاره به دیدنی های بسیار زیاد این شهرستان برای گردشگران، اعلام کرد: از همه مردم ایران دعوت می‌کنیم با حضور در این شهرستان از جاذبه‌های گردشگری آن بازدید کنند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار